Skocz do zawartości

Pielęgnice Managuańskie - pytanie.


jaguar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uformowaly się dwa stadka 2 na 3 z czego u obu pływa jakieś 30 maluchów ze średniakami. Jak to Księżniczki, są bardzo terytorialne, ale biorąc pod uwagę fakt, że Pielęgnica Jaguar jest chyba najbardziej agresywną z pielęgnic założyłem, że dadzą radę. Docelowo ma zostać dobrana para..hmm o dorosłe bym się nie martwił, ale maleństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że księżniczki wybiją wszystko , zależy jak manguły dadzą sie "pojechać" hehe. A tak na poważnie jak nie chcesz księżniczek a nie możesz ich wyłapać , to manguły jak podrosną to wyczyszczą akwarium , uważam że lepiej jest najpierw oddać księżniczki a potem zmieniać obsadę. Dadzą się złapać , co mówisz że nie :> tylko musisz wszystko wyjąć z akwa i weź dużą siatkę.

Pielęgnice manguańskie do 500L ? Ryba która dorasta do 50cm nie powinna być w takim zbiorniku... W ogóle myślę że dla takiej ryby to akwa powinno być ogromne , tyle że duże akwa i 1 rybka ? Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie, jednak powyciągałem wszystko i po długiej oraz nierównej walce;) udało mi się wyłowić wiekszość (zosto kilka przedszkolaków). Akwa 500l, zdaję sobie sprawę, że mogło by być większe.. ale zakładam, że dobrana parka Jaguarów da sobie w nim radę. Owszem Managuańska potrafi osiągnąć ok 50cm, ale nie wydaje mi się by takie rozmiary osiągnęła. Jakbym widział, że zaczyna się męczyć to napewno poszukam im lepszego domu. Na chwilę obecną czekam za sprowadzeniem 5-6 szt. gdy tylko się dobiorą w parę resztę wyłowię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pare lat temu akwarium 550l   pamiętam że trzymałem tam 2 dosyć duże Pielęgnice labiatum którą sie praktycznie nie da dostać w polsce jedna z najbardziej agresywnych pielęgnicowatych zabijała wszystko był tam też jedna duża pielęgnica niebieski texas. Ryby miały po 20 cm około dokupiłem właśnie do nich 2 JAGUARY po 5 cm o wiele mniejsze od moich zabójców wcześniej do mojego akwa próbowałem wrzucić pare innych gatunków tej samej wielkości co Labiatum ale nie przeżywaly zbyt długo jedynie Jaguary i Texas przeżył sądze że Jaguary przetrwały by wszędzie :)

 

A gdy one podrosną to księżniczki będziesz musiał chyba oddać wątpie że dadzą rade se z JAGUARAMI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...