Skocz do zawartości

eleocharis parvula


qwoot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Roslina jw. delikatna, trawiasta, ze slabo rozwinietym systemem korzeniowym, wersja do 5 cm, problem w tym, ze ile ją zasadze w podlozu to podskubuja je 4 rybki - brzanki sumatrzanskie  i w 1 do 2 dni z podloza trawnik dryfuje na powierzchni :-|

sa jeszcze zbrojniki a im jakos ta trawka nie przeszkadza...

jest jakis sposob by temu zaradzic?

rybki nie sa wyglodniale, chyba z nudow ta trawke wyskubują

ochrona kamykami nie zdaje egzaminu, jakies pomysły czy rozwiązania tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie np 5 sadzonek w grupie + żyłka i do wykałaczki?

Bo roślinka nie ma zbitej struktury, (wredne brzanki), rozmnożyć ja musze - wykałaczka nie wpływała by na to?

Planuje wyhodować gesty trawnik i nie wiem czy takie przyczepienie wykałaczką nie ograniczy rozrostu - a jak nastąpi to co każda następną kępkę wykałaczkami po kilka manualnie utworzyć trawnik przy pomocy wykałaczki? Strasznie mozolna robota by to była

Jedyny sposób? na zachowanie ryb nie można wypłynąć zwiększając np. ich grupę? chętnie też bym usłyszał jak z tym poradzili sobie osoby które spotkały sie z czymś podobnym.

Sposob z wykałaczką chyba do większych roslin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak roslinka przyszla, to tak, byloby to jeszcze mozliwe, ale teraz są tak małe tego kępki,że wykałaczka by nie przytwierdzila co zabila (zawalilem zprawe dopuszczajac do takiego rozdzielenia),

strategię mam taką -  dac dla rybek diete "poselską" - bynajmniej nie głodową, naje sie diabelstwo, to może odechcę się trawke wyskubywac i wypluwac;)

Spróbuje większe, pozostałe kępki wykałaczką potraktować. Mniejsze kępki będą docisnięte wykałaczką umieszczoną poziomo, ale jak przy temacie to miałbym pytanie -

ile czasu zajmuje dla kępki podwojenie rozmiaru (przy nastepnej kępce w odl. 2-3cm) oraz ile czasu zajmuje pełne ukorzenienie się dla tej roślinki? Oczywiscie mniej wiecej.

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje brzany ze złośliwości to robią :mrgreen:

Także rozumiem, że jedyne rozwiązania na tego typu problemy to:

pokarm roślinny, zwiększenie stada, mechaniczne przytwierdzenie roślin do momentu pełnego ukorzenienia.

10 z 13 punktów zasadzenia parvuli załatwione przez rybki w 24h póki co... Można by na pewien czas zapasowy zbiornik do przetrzymania rybek zastosować ale, że nie mam to jest to niemożliwe...

No nic, walczę dalej.

 

edit: a tak poważniej do do ciekawości rybek, też nie wykluczam, bo jest to 1 żywa rożlina jaką rybki widziały na oczy (początek zakładania akwa. roślinnego)

Edytowane przez qwoot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...