Skocz do zawartości

Co robić ze starymi liścmi ?


xan29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Już kiedyś pisałem że mam problem z roślinkami był moment że było lepiej ale znów jest jak dawniej, czyli roślinki są słabe liście tracą kolor i gniją, robią się przezroczyste. Bez testów mało kto tu doradzi, więc nie będę pytał jak temu zaradzić. Chcę tylko tylko doradzić się w kwestii czy zdejmować pokrywę i wyjmować liście z dna akwarium i z okolic filtra?

 

Dodam 2 zdjęcia widać na nich liście które jeszcze trzymają się roślinek oraz te które filtr przyciągnął.

 

 

2f7334eb385231a2m.jpg

 

 

 

1bc4e46433dde1e2m.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nawożenie to wygląda to obecnie tak:

 

Codziennie 3ml na 112l leje Carbo aqua art oraz Macro aqua art.

Co jakieś tydzień półtora przy podmianie leje Micro aqua art - podawałem je cześciej ale pojawiła się inwazja zielenic na szybie i początek krasnorostów (tak przynajmniej sugerowali mi użytkownicy tego forum), więc dałem sobie siana. Jeszcze jedno kupiłem pod korzenie kulki gliny z JBL Kugeln, wsadziłem i powiem że lekko poprawiła się kondycja roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oki, a opisz jeszcze obsadę i ile ten baniak ma od odpalenia ?

 

Obsada:

2 gurami złote

3 molinezje ostrouste

8 neon innesa

3 kiryski panda

1 prętnik karłowaty

2 zbrojniki niebieskie (małe)

gościnnie para pielęgnic ramireza

 

Podłoże dość drobny bazalt, oświetlenie standard tzn 2X18 (13-14 do 22-23), 26 stopni, filtr JBL 701 (działa na 1/3 obrotów). Baniak działa chyba od okolic września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogły to być jeszcze braki azotanów, ale przy tej obsadzie nie powinny.

Daj podwójną dawkę Macro przez dwa dni, dalej normalnie i obserwuj na tygodniu.

Stare liście, te padnięte i odpadnięte usuwaj.

Ok będę próbował. Najlepsze jest to że na dole mam drugie akwarium roślinki w nim są z tego mojego, tam mają się dużo lepiej niż te moje. Co ważniejsze tam wogóle nic nie nawoże !!!, a i tamto jest totalnie przerybione :(

 

Powiedz mi proszę jeszcze jak często czyścić ten filtr, kiedy należy podmienić zawartości koszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro były krasnorosty to jest nadmiar po4 i braki no3. Ja bym powyciągał martwe liście żeby ograniczyć wzrost po4. Lanie makro zwiększa także fosfor. Jeżeli masz dużo roślin to one wyciągają cały azot.

 

Dobrze by było gdybyś miał osobno azot, potas, ewentualnie fosfor. Można by operować niezależnie pierwiastkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...