Skocz do zawartości

Ilość podłoża, kamieni i korzeni


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję założyć akwarium podobne do tego na zdjęciu. Jednak mam kilka pytań. Przede wszystkim chciałbym wiedzieć:

  • ile będę potrzebował podłoża Pro Soil do 200 litrowego akwa (100x40x50) i z czego najlepiej zrobić tę "rzeczkę"
  • z jakiego drzewa są te korzenie na zdjęciu
  • ile kg skał będę potrzebował do mojego akwarium i jakie skały polecacie (skały ADA odpadają, za drogie) 
  • co dać pod Pro Soil przy robieniu tych wzgórz

Strona ze zdjęciem http://design.eliteaquarium.pl/galeria/virgin-stream/#prettyPhoto[gallery]/0/

 

z góry dziękuje za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by miło,gdybyś podał jakie masz oświetlenie,ponieważ to akwarium,które jest na pokazanym przez ciebie zdjęciu ma :

4x54W T5 Phillips TLD 865
2x54W T5 Arcadia Plant Pro

Zgaduje,że masz standardowe 2x30W,co po przeliczeniu da ci około +/- 0.3W/L,więc pewnie nie uda wyhodować ci się czegoś takiego. ;) W akwarium na zdjeciu wychodzi 1,35W/L.Dodatkowo czy masz butle z CO2,bo nie sądzę,że uda ci się osiągnąć i wypielęgnować coś takiego ;),a w szczególności utrzymać na samych nawozach.Co do reszty,nie odpowiem :),bo sam jestem Początkującym,ale jakieś pojęcie pasuje miec :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Querly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały osprzęt uważam za odpowiedni, mam butle z co2, do tego belkę 4x39w plus jakiś statecznik 2x39w, który w każdej chwili mógłbym dodać, więc z oświetleniem i nawożeniem problemów nie będzie. Tylko mam problem z tą aranżacją, bo nawet nie wiem, co to za korzenie  :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to było tak odrazu.Co do reszty pytań to myśle, że tak:

 

1.Proponuje 3x8l

3.Co do skał proponował bym Ci odwiedzić jakiś skład z kamieniami bedzie ci łatwiej wybrać kształty i unikniesz niezadowolenia z zakupu przez allegro,na pewno znajdziesz coś ciekawego,jeśli nie bedzie ci odpowiadać to możesz wybrać się do jakiegoś sklepu typwo akwarystycznego i zapytać o kamienie SCENERY STONE

,moim zdaniem bardzo ładne przy czym nie zbyt drogie (9zl/kg),

4.Pod Pro Soil mozesz dać poprostu Ziemie (z Tesco) jak inni to robią lub zakupić odpowiednią ilość podłoża typowego dla roślin np.JBl Aquabasis Plus (30zl/5l).

Jeszcze co do korzeni to niewiem jaki to rodzaj/gatunek ,ale myśle ze są dość podobne do ADA Old Wood

Co do reszty niewiem,lepiej poczekaj na bardziej doświadczonych :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Querly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...