Skocz do zawartości

Problem z ph!


hubert0044
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Proszę was o pomoc! W moim akwarium jest zbyt duże ph przez co pojawia się nadmierny wzrost glonów . Już po tygodniu całe akwarium jest nimi zarośnięte . Dlatego jeżeli ktoś z was zna jakieś sposoby obniżenia ph wody ( bez użycia preparatów ) wolę naturalne sposoby i nie przepadam za chemią w akwarium . Jeśli znacie na to jakiś skuteczny sposób to proszę was o radę . Już stosowałem wywary z zielonej herbaty ale nie pomagało za wiele . A i jeszcze w akwarium mam ph 7.5.

Wszystkim , którzy zechcą pomóc z góry dziękuję :smile: .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH 7,5 na pewnio nie jest przyczyną powstawania glonów.

Opisz bardzo dokładnie swój zbiornik pod każdym względem: wymiary, oświetlenie, nawożenie, rośliny, obsada, filtracja...

Jak znasz jeszcze jakieś parametry to też podaj.

Możesz też wstawić zdjęcia.

Edytowane przez marcin0714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-17571-0-18099700-1370692042_thumb.jpg

100 l. Wymiary: 50x40x100. Filtr eheim professionel3 ,grzałka o mocy 150w. Oświetlenie 2 świetlówki t8 o mocy 30W = 60W / 100l = 0,6 w/l.
Obsada: 2 skalary, 2 żałobniczki, 2 brzany sumatrzańskie, 7 neonek innesa, 5 zwinników blehera, 1 zbrojnik niebieski, 1 glonojad biały, 6 ślimaków ampularia (spodziewam się młodych:D).
Otoczenie: biało-czarny malutki żwirek, 2 kamienie wulkaniczne, 1 piaskowiec z dziurami, 2 kawałki drewna o nierównych kształtach. Nawożenie tylko tyle , że pod żwirkiem mam ukorzeniacz . Rośliny : 

post-17571-0-19179500-1370692632_thumb.jpg

post-17571-0-31754100-1370692664_thumb.jpg

post-17571-0-97575400-1370692697_thumb.jpg

post-17571-0-24961500-1370692739_thumb.jpg

Edytowane przez Dunay
Pisz poprawnie i normalną czcionką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim oświetleniu bez nawożenia to nie dziwi mnie to, że masz glony w akwarium.

 

Rośliny nie mają zapewnionego nawożenia o Potas (K), Siarczan magnezu (MgSo4), Żelazo ( Fe), Azotany (NO3), Fosforany (PO4)

W sklepach zoologicznych jest pełno dostępnych preparatów bogatych o te pierwiastki.

Musisz uzupełniać wodę w te pierwiastki, a także o dwutlenek węgla ( CO2), tak by rośliny mogły pochłaniać te związki.

A nawet jak pisałeś o ph, to masz trochę racji, bo wysokie ph świadczy o niskiej zawartości CO2 w wodzie.

Chociaż tu ph jest w tym przypadku prawidłowe. Co2 obniży w naturalny sposób ph wody.

 

Pamiętaj, że niebodór jednego blokuje pochłanianie drugiego :)

 

 

Mam nadzieję, że pisząc w ten sposób udało mi się to jakoś Ci ładnie objaśnić.

Edytowane przez Beniek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc! :icon_e_biggrin:  A skoro mówicie , że zła obsada moglibyście mi coś zaproponować? Proszę ;) 

Najlepiej załóż oddzielny temat w odpowiednim dziale.

Brzanki i Żałobniczki to rybki stadne-ławicowe. Brznki są agresywne (lubią np.podgryzać płetwy innym rybom) a twoja obsada do nich nie pasuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...