Skocz do zawartości

Filtr zewnętrzny kubełkowy do 112L.


Spirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do kupna nowego akwarium i po doświadczeniach z wewnętrznym filtrem (Fluval U2) postanowiłem, że czas zaopatrzyć się w filtr zewnętrzny kubełkowy.
Ofert jest wiele, ale zależy mi na zakupie dość dobrego filtra, zapewne przeznaczonego do 150-200L.
Zastanawiałem się nad filtrami firmy Aquael, ale nie wiem, który wybrać i czy w ogóle firma jest dobra.
Jeżeli chodzi o cenę to myślę, że do 200zł coś fajnego da się znaleźć. Jakby jakiś naprawdę warty swoich pieniędzy filtr kosztował 250zł to też nie jest to tragedia.

Liczę na Waszą pomoc i z góry bardzo dziękuję ;).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbl e901, jak poszukasz dobrze to trafisz używany naprawdę po taniości, chodziły na giełdzie i allegro już po 100pln. Nowy wyjdzie pewnie właśnie z 250pln. Do tego litrażu zamontujesz deszczownicę (jest w zestawie) i będzie oki.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poleciłabym jednak coś spod znaku Eheim. Te kubełki są niemal bezawaryjne i "żyją" przez lata.

W swoim żółwiowym 96l mam Eheim Ecco 2236 i jestem naprawdę zadowolona. Co prawda przeznaczony jest do większych litraży, ale hodując w akwarium gada potrzebowałam czegoś mocnego.

Filtr jest bardzo wydajny (producent podaje 600l/h - oczywiście bez wkładów), ale w razie potrzeby można też przykręcić jego moc.

Co prawda kupno nowej sztuki to spory wydatek (w przypadku tego modelu to prawie 4,5 stówy), ale warto poszukać używanych. Sama kupiłam używany egzemplarz i nie mam na co narzekać, bo sprawdza się świetnie... A dałam za niego mniej niż połowę sklepowej ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...