Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie gupików


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Szczerze to się dziwię, że takie negatywne opinie są...kiedyś już dawno temu mój dziadek miał takie same akwarium, tam 12 neonów innesa i żyły 1.5 roku ale później je oddał bo juz skleroza...ale żyły więc bardziej liczyłem, że to jakaś choroba...może za zimna woda albo coś źle z karmą zrobiłem a tu od razu takie negatywy...mój dziadek miał pompkę taką co sam se zrobił...bez napowietrzania i prymitywna gąbka do kąpieli jako filtr...to albo teraz te ryby takie słabe albo może moje chore...a tu czytam że wogóle za mała przestrzeń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest tutaj chyba tylko jedna - znaleźć tym rybom nowy dom i to jak najszybciej.

Kup akwarium większe, co najmniej te 25l, gdzie już będziesz mógł wpuścić bojownika czy parę gupików lub krewetki.

Ale to wszystko trzeba robić z głową, stopniowo, a przede wszystkim świadomie...

 

Jak kupisz akwarium, to nie kupuj przypadkiem od razu ryb.

Kup zamiast tego jakieś żywe rośliny.

 

Ryby wytrzymają w transporcie dłużej niż 2h... ;)

 

Próbuj podmienić wodę (ale musisz mieć odstaną 24h), ale to raczej walka skazana na przegraną.

 

Kiedyś był trochę mniejszy poziom wiedzy w tej dziedzinie. Ale dzisiaj wiemy już o wiele więcej i myślę, że nie ma co powielać starych błędów... :)

Edytowane przez Andrewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko! Ale autor pisze wyraźnie, że nie ma jak oddać ryb przez najbliższe dwa dni. Trochę wczucia się w czyjąś sytuację. Naprawdę, człowiek czasem nie ma gdzie oddać ryb. I co wtedy?

Na razie podmień dzisiaj jakieś 3-4 litry wody, najlepiej z uzdatniaczem, bo nie ma czasu czekać, aż woda odstanie. Jutro zrób to samo. Jak dalej nie znajdziesz dla nich nowego domu, to bardzo ogranicz karmienie, dosłownie szczyptę i kup chociaż kilka gałązek rogatka sztywnego.

Zamek aut z akwarium.

I szukaj dla nich nowego domu, albo kup większe akwarium.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opisałem filtra...prymityw bo chiński...ale 2W mocy i woda nie jest nic mętną więc radzi sobie...mam tam jeszcze taki przyrząd do dotleniania ale nie ma go gdzie zamontować...dalej się martwię bo moje pierwsze rybki i nie chce żeby zdechły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że tylko samce gupika są osowiałe a jeden leży non stop na dnie...samica gania się z kardynałkami...żadna z ryb nie płynie do góry po tlen...czyli nie trzeba utleniać tak mi się wydaje....samica chętnie zjada...ten schorowany nic dzisiaj nie zjadł...on jest odosobniony w tym samym akwarium ale zrobiłem mu taki "szpital-izolatka" butelke plastikową i jest oddzielony. Samica (chyba w ciąży- wiedza z innych źródeł) non stop żywa...trzech samców osowiałych w tym właśnie jeden odizolowany...czytałem o chorobach i boję się, że wszystkie pójdą do uśmiercenia :(

 

 

Rusza...jest to filtr Hanza Aquaristic HJ 411-B wewnętrzny i on ma wylot główny i 10 osobnych takich wylotów z czystą wodą... są te wyloty troszkę nad poziomem wody więc wylewająca się woda porusza taflą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uzdatniacz więc jak co moge dzisiaj już podmienić wodę...ale teraz tak szybko...bo widze zdania podzielone bardzo...co pomoże tym rybkom przeżyć jakiś czas zanim dogadam się i przewiozę je jakoś do innego akwarium? I czy mogę dać świeżej wody z uzdatniaczem? W sklepie mówili, że można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w porządku.

 

Możesz dać świeżej wody z uzdatniaczem, ale w przypadku niektórych uzdatniaczy trzeba odczekać koniecznie ok. 1-2 godziny, zanim można użyć jej do podmiany.

Ale to szukaj informacji na opakowaniu.

Edytowane przez Andrewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzdatniacz nazywa sie "esklarin" 10 ml na 50 ml wody czyli na moje 12 l wody to jakies 2 ml...tyle dalem uzdatniacza

 

 

Żeby nie było...tak jak pisałem...piszę jeszcze raz...samica gupika jest ok...3 samców leży sobie na dnie...czytałem o chorobach...nie chcę żeby mi padły więc szybkie rady jak je uratować są wskazane.

 

Temp. w akwarium teraz to 23 stopnie C. Czyli nie ma źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...to było żeby ktos przeczytał nowe info...sam prowadzę inne forum i wiem jak się takich traktuje ;) jestem tu nowy więc proszę o ulgę. A co zrobić z tym gupikiem co jest odosobniony? Ma 23 stopnie C i nie ma sily osobno nawet sie poruszac...caly dzien nic nie je. Co zrobic zeby zyl?

 

 

I druga sprawa...siedziec przy nim 24h czy jak np (nie daj Boże) padnie to moge rano go wylowic i reszta nie dostanie jakich chorob z tego przypadku? (żeby nie było...to mój najładniejsszy gupik i nie chce by padł)

Edytowane przez egon25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już optymistyczne wieści...to dam znać. Dużo mi poradziliście chociaż nie powiem...mieszane wasze odpowiedzi hehe...ale będę dbał...jak odżyje to macie u mnie ogromne wyrazy wdzięczności.

 

 

P.S. gościu dał mi multiwitaminę...raz na 14 dni daje się 2 krople przy wyłączonym filtrze...to coś da jeszcze? Będą te rybki lepiej się ruszały albo coś?

 

 

Kolejny post pod postem ale mam ważne info i nikt wyżej nie odpowiedzial!!

 

 

Dzwoniłem do jednego gościa i powiedział, żeby przegłodzić rybki z 2-3 dni i sie obudzą...można tak? Dodam, że gościu hodował kiedyś ryby...więc jakąś wiedzę ma...po drugie ja widzę, że moje kardynałki nadal są aż za bardzo ruchliwe i jak dałem trochę karmy to szamały aż miło.

Edytowane przez andrerw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw czytaj o wymaganiach ryb, a nie kupuj ich, "bo wyczyszczą".

Ryby mogą być w drodze około 2h.

Powtórzę -  im szybciej je oddasz, tym lepiej.

Dziwny temat ogólnie, ale odniosę się tylko do tego.

A kto tak powiedział, że ryby mogą być w drodze 2h ?

Bo dziwnym trafem wysyłałem pocztą i jakoś nawet 24h im nie zaszkodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek odniosę się do Twojej wypowiedzi...ja mam na śląsku w Rudzie Śląskiej zimę...wytrzymają transport? Gdzie busem jednak rzuca.

 

 

P.S. zrobiłem podmianę jakies 40% bo mniej niż połowa i miałem wodę przygotowaną.

Edytowane przez egon25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...chciałbym...żeby mi pożyły...ale coś wątpię...kurde tylko kardynałki żyją...gupiki chowią się z tyłu i tylko samica sobie pływa...ten odosobniony dalej na dnie :(

 

 

Wybaczcie za te posty pod postami ale chcę szybkiej pomocy dlatego tak piszę :/

 

Dostałeś już upomnienie o edycję. Twoje słowa : "Dobra...to było żeby ktos przeczytał nowe info...sam prowadzę inne forum i wiem jak się takich traktuje ;) jestem tu nowy więc proszę o ulgę"

Czyli dobrze zdawałeś sprawę z konsekwecji. Nie będę się bawił w edycję i przenoszenie Twoich postów bo trochę ich natłukłeś po prostu je pousuwam bez znaczenia czy były ważne czy nie. A teraz mała wyliczanka:

Regulamin 6.1.  +1

Regulamin 5.2.  +2

Regulamin 6.2.  +3   Czyli razem 6.

Dostałeś wystarczające rady żeby rybki przeżyły. I będziesz miał czas na dogłębne zapoznanie się z regulaminem jak i oddanie rybek. Temat zamykam. Będziesz chciał kontynuować na dole masz instrukcję. Mapet

Edytowane przez Luna
Regulamin 5.2. 6.1. 6.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...