Skocz do zawartości

Co to za glony?


dafit87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na początku chce napisać że nie jestem tu nowy tylko nie potrafię zalogować się na swoje poprzednie konto.

 

Problemem są glony(?) takie jak na zdjęciu. Znajdują się na korzeniu

 

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)-  Luty 2013
2.Litraż i wymiary akwarium - 45l
3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)- Decolight 11W
4.Jak długo świecisz (ile godzin)- 12h
5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa Bazalt
6.Filtracja - FZN-2 (1 kosz - zeolit + wata, 2 kosz - gąbka, ceramika, wata)
7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) - Ogólny
8.Ozdoby (jakie)- korzeń
9.Rośliny (ile,jakie)- Mały heniek, rogatek, mchy i jeszcze jakieś - nazw nie pamiętam
10.Ryby - obsada (jw.)- 6 neonek, narybek gupika, 10 RC, 1 młody mieczyk, 3 danio, 3 otoski, 3 helenki
11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)- Podmiana 25% raz w tygodniu
12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )- Mikro i Makro zakupione w proszku na allegro. 0.5 i 1 ml./dzień
13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)- 1ml Easy Carbo/dzień
14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe - Tydzień temu były OK. Tzn. wg. tabelki na opakowaniu.
15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? NIE
16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? Ryby karmione 2x dziennie płatkami i granulatem dla krewetek i małych rybek.

 

post-17553-0-00130700-1370456088_thumb.jpg

post-17553-0-85873000-1370456182_thumb.jpg

Edytowane przez dafit87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat już kiedyś wałkowałem tylko nie sądziłem, że to co mam to krasnorosty ;)

W dniu dzisiejszym podałem potrójną dawkę Easy Carbo (3ml) i wlałem pół szklanki zielonej herbatki. Makro(1ml) i mikro(0,5ml) stosuje tak jak stosowałem. Pozostaje czekać...

 

Tylko jeszcze zastanawiam się ile i jak często stosować herbatę? I jak długo 'przedawkowywać' EC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herbaty nie stosowałem wiec nie wiem ale jeśli chodzi o EC to stosowałem do skutku aż zniknęły,z korzenia możesz usunąć mechanicznie a jak masz na roślinach to ze strzykawki prosto na krasnale aplikować.

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Pisownia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem prosić o zamknięcie tematu i przenieść ewentualną dyskusję do nowego tematu który założyłem. Jest tam dokładniej opisane co jest w zbiorniku i jak on wygląda na tą chwilę. Tu link: forum.superakwarium.pl/topic/39617-45l-ogólne/#entry407722

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...