Skocz do zawartości

Początki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium 25l stoi już miesiąc ,obsada to 4cm glonojadek i 3 neonki. Chciałbym was się spytać co mógłbym zmienić w tym akwarium, jakie tło, jakie roślinki i jaką obsadę proponujecie i jakie oświetlenie. Akwarium kleił mi wujek pokrywa też jest samodzielnie zrobiona . Dączam zdjęcie akwa ,słaba jakość. Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam 

 

 

 

 

Mam jeszcze kokosa gotowego ale będzie zajmował do miejsca, może wyjmę ceramiczne dzieło i włożę kokosa.  

 

 

Pisownia   

Gagatek 

post-17549-0-27747300-1370430390_thumb.jpg

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie mi poradzić jakie roślinki kupić, włożyłem kokosa zamiast ceramiki, chciałbym go obsadzić mchem ale nie wiem jakim. Chciałbym także by podłoże było zielone i tło. Myślę, że pasowało by czarne, czy mogę do tego użyć worka na śmieci i przykleić z tyłu ?? Jeszcze oświetlenie, kupić żarówkę czy świetlówkę - do tej pory miałem żarówkę 24V czy mam zmienić ?? Chcę żeby w akwarium było dużo roślin :D Dajcie jakieś propozycje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ryby do oddania, podaj parametry wody.

Pomyśl nad jednym bojownikiem lub czterema samcami gupika, do tego może jakieś krewetki.

W ogóle skoro akwa klejone, podaj wymiary zbiornika.

Korzeń ustaw tak, żeby stał na tej przyciętej stron

Rybki dam bratu. Parametrów wody nie podam bo nie znam. kupie bojownika + jakieś krewetki. 35x25x30 wymiary akwa. Korzeń ustawie, chcę aby pokryty był mchem, jaki mech kupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Korzeń ustawie, chcę aby pokryty był mchem, jaki mech kupić ??

Spokojnie możesz dać Taiwan Moss lub Java Moss.

 

A żarówkę to masz chyba 24W (waty), a V, czyli volty. ;) Ale to tak na marginesie. A co to za źródło światła?

 

Co to masz za żwir...? Moim zdaniem wygląda trochę nienaturalnie. I myślę, że może niepotrzebnie zatwardzać wodę. Jakie krewetki chcesz hodować z bojownikiem? Dla krewetek trzeba zrobić o wiele więcej kryjówek, w przeciwnym razie mogą nie przetrwać za długo z bojownikiem.

Dosadź jeszcze nurzańca, na dno jako trawnik możesz dać Hydrocotyle sp. japan. I jakieś pływające rośliny też są wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz dać Taiwan Moss lub Java Moss.

 

A żarówkę to masz chyba 24W (waty), a V, czyli volty. ;) Ale to tak na marginesie. A co to za źródło światła?

 

Co to masz za żwir...? Moim zdaniem wygląda trochę nienaturalnie. I myślę, że może niepotrzebnie zatwardzać wodę. Jakie krewetki chcesz hodować z bojownikiem? Dla krewetek trzeba zrobić o wiele więcej kryjówek, w przeciwnym razie mogą nie przetrwać za długo z bojownikiem.

Dosadź jeszcze nurzańca, na dno jako trawnik możesz dać Hydrocotyle sp. japan. I jakieś pływające rośliny też są wskazane.

Żwir kupiony w sklepie akwarystycznym 2,2kg za 4 zł, myślałem nad krewetkami Red Cherry lecz czytałem, że bojowniki ganiają krewetki i je jedzą, może to doprowadzić do zdziesiątkowania krewetek i do przejedzenia bojownika. Czy wy też tak macie czy to tylko nieliczne przypadki? Pozdrawiam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego bojownika. Trafiają się też takie, które nie zwracają uwagi na krewetki.

Wszystko zależy od tego, jak trafisz. Raczej unikaj bojowników trzymanych w kubkach. Najlepiej kupować te, które pływają w tym samym akwarium z innymi rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego bojownika. Trafiają się też takie, które nie zwracają uwagi na krewetki.

Wszystko zależy od tego, jak trafisz. Raczej unikaj bojowników trzymanych w kubkach. Najlepiej kupować te, które pływają w tym samym akwarium z innymi rybami.

A czy oświetlenie jest dobre czy zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś o barwie 6500 K. I coś około 11 W. Jak dołożysz bimbrownie to 15 W i więcej.

Tylko z bimbrownią w tak małm akwarium uważaj. Jest niestabilna i łatwo podusić obsadę.

Temat o bimbrowni w dziale: "zrób to sam".

Bimbrownie mam zrobiłem chodzi już trzeci dzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tył dałbym nurzańca, na korzeń wgłębkę lub jave, i może trochę heńka z przodu :) Do tego krewetki RC i jakaś niewielka rybcia :razz:

Przy takim rozmiarze dna warto zainwestować w podłoże organiczne (niewielkie koszty, w porównaniu z dużymi akwariami). Urośnie ci na nim więcej niż na jałowym podłożu :) Rośliny możesz kupić u członka tego forum- Sławka (znajdziesz go na czacie, często siedzi) sprzedaje on rośliny w dobrej kondycji i tanio, możesz u niego również kupić krewetki za złotówkę sztuka :). Jak roślinką wlejesz mikro i makro to razem z cytrynownią zdziała to cuda :)

Wyślij mi na PW zdjęcie baniaczka jak go już przerobisz :)

Powodzenia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...