Skocz do zawartości

Uszkodzony filtr Eheim Pickup 2010 - da się naprawić?


kostka99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak - na początku istnienia akwarium, razem z nim w zestawie był ten właśnie filtr.

Chodził tak sobie z rok, później wyjechałam na kilka tygodni na wieś, zostawiłam akwarium rodzicom.

Wracam, woda w akwarium jak mleko - filtr nie chodził, nie wiem od jakiego czasu.

Wyciągam filtr, próbuje wyjąć komorę z gąbką - za chiny tego się zrobić nie dało. (zapewne mój ojciec na siłę próbował ją włożyć, bo coś z nim robił)

Teraz ojciec za granicą.

W końcu zdecydowaliśmy się kupić nowy filtr.

Dzisiaj znalazłam starego Eheima, i pomyślałam, czy może jeszcze działać.

Nadal nie da się wyciągnąć tej komory, robiłam to z całych sił.

Nawet nie wiem, czy on chodzi, ale nie chcę go włączać na sucho.

Komora powinna przylegać do reszty filtra bez szpar, jednak takie kilku milimetrowe szpary są po bokach i na dole, komorę można odchylić w przód, ale trzyma się bardzo mocno na dole.

Jeśli będzie potrzeba jutro dam zdjęcia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zdjąć najpierw ten daszek z wylotem, a potem komorę. Daszek wysuwasz lekko do przodu i ciągniesz w górę. Na dole jest wirnik przytwierdzony do komory więc lepiej nie przechylaj mocno bo pięknie jeszcze.

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez skalar79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten daszek i gąbkę zdjęłam, została tylko ta komora.

Naprawdę, wyciągnąć jej nie mogę za żadne skarby.

Filtr gwarancję miał na 6 miesięcy, zepsuł się po niecałym roku.

Witam

 

Jedyne co przychodzi mi do głowy to zostawienie go na jakiś czas w misce z wodą i płynem do mycia naczyń. Gąbka wyjęta to można spróbować go tak "umyć". Potem oczywiście wyparzyć wrzątkiem.

Edytowane przez faberone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plecach tej komory są jakby"szyny", może trzeba je wcisnąć na odpowiedni "tor" i wtedy wyciągnąć do góry?

A tak a propo to potrzebny Ci dodatkowy filtr? Nowy nie jest drogi.A może są do niego gdzieś części w sklepach internetowych, lub daj znać do serwisu eheima:-)

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Dołączona grafika

 

Edytowane przez skalar79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych zdjęciach widać, że pojemnik na gąbkę jest źle wciśnięty i zablokowany  jest wirnik.Mam identyczny filtr i takich szpar faktycznie nie mam.Jeszcze można spojrzeć od spodu czy widać gumkę osi wirnika.Jeżeli widać to można spróbować ją wcisnąć być może odblokujemy cały pojemnik.

 

Pozdrawiam

 

faberone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani pierwszy, ani drugi sposób podany przez Was nie zadziałał.

Od spodu wcisnęłam tą "gumkę", ale nic to nie dało. Próbowałam mocniej, ale zaczęło coś trzeszczeć, więc przestałam.

Filtr potrzebuję, ponieważ niedługo najprawdopodobniej dokupuję nowe akwarium 54l, i pomyślałam, że zamiast dokupować extra nowy filtr, to może naprawię ten stary.

Ale jak nie to trudno, będę zmuszona załatwić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...