Skocz do zawartości

Przeróbka pokrywy


MATIZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie... Czy pokrywę(Juwel MonoLux 60) od mojego akwarium da sie jeszcze jakoś przerobić???  Teraz w pokrywie są dwie świetlówki(2x15WATTT) złączone odwróconymi uchwytami... Teraz raczej nie zmieści się jeszcze jedna świetlówka... Czy coś da się jeszcze dodać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa wygląda tak... NIe jestem pewien czy na pewno NIe zmieściłaby się tu jeszcze jedna T5(24WATT).... Wymiarów za bardzo nie znam... Nie znalazłem żadnych planów ani opisów..

 

 

 

8959730242_7f455ff8e9_b.jpg

Edytowane przez MATIZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem tak, przy mieszanym "typoszeregu" można mieć świetlówki 24W T5 o długości 44cm. Dwie to 48W, a to nawet na akwarium 72 litrowe to bardzo dużo. Przy takim świetle to już trzeba zadbać o ogólnie rozumiane nawożenie.

 

 

P.s. W układzie SI jednostką mocy jest wat [W]. Watt to nazwisko, również niejakiego Pana Jamesa brytyjskiego uczonego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym zainwestował w nowe oświetlenie. W całości T5. Według opisu producenta, pokrywa ma wymiar 60x30. Czyli świetlówki T5 14/24W się zmieszczą. Z gniazdem mają 57cm. Jednak pytanie, jaki jest wymiar zakładki.

 

Sama świetlówka T8 Juwel 15W ma 44cm, patrząc na fotki, z gniazdami, część otwierana ma pewnie jakieś 50/52cm. Czyli T5 nie wejdą. 

Więc albo:

1. Całkowite przerobienie pokrywy, nie będzie części otwieranej.

2. Zrobić sobie samemu nowa pokrywę.

3. Lub zamiana technologii na coś takiego http://sklep.tim.pl/swietlowka-kompaktowa-2g11-24w8404p-dulux-l-4050300010755#dane-techniczne

4. Lub http://www.paulmann.pl/produkt-wietlwka_okrga_T5_40W_2GX13_300mm_ciepa_barwa_3006_240.html

5. Lub instalacja LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...