Jump to content

Ślimak Ampularia z raną na ,,drzwiczkach''


Elka
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie :!:

Od dwóch dni obserwuję że mój ślimak Ampularia prawie w ogóle nie wygląda ze skorupki. Jest w jednym miejscu. Podczas sprzątania akwarium wyjęłam go na chwilę i po dokładnym obejrzeniu wyszło na jaw że na ,,drzwiczkach'' ma ranę ok 1x1 mm. Podejrzewam że mógł go zaatakować ślimak helenka  :evil:  Ślimaczek prawie wcale nie wygląda ze skorupki, ,,drzwiczki'' czasami lekko uchyla i wystawia czułki, ale nie całe. Sama nie wiem czy zostawić go w spokoju, czy kupić jakiś preparat odkażający w zoologu i go w nim kąpać? Proszę o radę!

 

 

Drobna korekta. Pamiętajmy o poprawnej polszczyźnie. 

damilio

Link to comment
Share on other sites

Jaką masz temperaturę w zbiorniku?

Helena może zaatakować ampularię, ale "rana" na wieku to raczej nie jej wyczyn.

Czyli albo ampularii nie odpowiada woda albo jest osłabiona po ataku heleny.

Temperatura 27-28C. Rana jest na środku ,,drzwiczek''. Co można z tym zrobić? Czy to jest śmiertelne dla ślimaka? Woda raczej odpowiada, bo ślimaczka mam 1,5 roku (nie lat :)) i sporo urósł, skorupa też jest solidna, bo od czasu do czasu ją oglądam. Ślimak jest karmiony podobnie jak glonojad tabletkami roślinnymi, podgotowaną marchewką i brokułem. Wszystko  ze sprawdzonego źródła. Dodam tylko że nie mam innych rybek które by zaatakowały ślimaka. Proszę o radę co z tym zrobić.

 

 

Elka. Przy następnym poście postaraj się lepiej :/ 

damilio

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Może zostaw go w spokoju, sam się wykuruje;) PS: nie wiem jak można dopisywać takie teksty jak " ELKA  PRZY NASTĘPNYM POŚCIE POSTARAJ SIĘ LEPIEJ" Jak chce to se pisze.

 

Na forum panują określone zasady wymienione szczegółowo w regulaminie. Użytkownik rejestrując się musi go najpierw zaakceptować.

Dlatego ostrzeżenia udzielane przez moderację nie powinny nikogo dziwić a sam regulamin nie podlega dyskusji.

Zamykam temat.

/ Luna

Edited by Luna
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...