Skocz do zawartości

[30l] krewetkaria 30l i ich mieszkańcy.


pinakolada
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto moje 2 akwaria 30 l. Niestety niektórych zdjęć mimo starań nie potrafiłam obrócić w imageshack. Mam nadzieję że nie przeszkodzi to w konstruktywnej krytyce ;)

 

Pierwsze to kostka:

-podłoże Aqua Substrate II+

- oświetlenie Aquael led 5W

-filtr Aquael

-korzenie z mchem, anubias, subwassertang, christmass moss, kryptokoryna spiralis, trawka jakaś a reszty nie znam ;)

-krewetki babaulti, red cherry, ślimaki helenki, 4 samce gupika endlera

 

Oto zdjęcia:

img8979b.jpg

 

img8977r.jpg

 

 

 

No i mieszkańcy ;)

img8917ej.jpg

 

img8896c.jpg

 

 

Drugie krewetkarium jest panoramiczne:

-podłoże żwirek akrylowy

-oświetlenie Aquael EcoLight 11W

-filtr kaskadowy 200l/h-anubiasy barterii var nana, wywłócznik, java moss, china moss, subwassertang, rogatek sztywny, wgłębka,

-obsada to krewetki sakura wraz z pierwszym potomstwem ;) W przyszłości dojdą green neon.

 

Mała galeria:

 

img8971b.jpg

 

No i moje sakury:

 

img8758a.jpg

 

Zapraszam do komentowania i podawania uwag odnośnie aranżacji bo przyznam że Picassem nie jesteś ;)

Edytowane przez andrerw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym akwarium dziwny dla mnie jest ten korzeń, który jest z tyłu akwarium, i z jednej strony jest prosty. Trochę sztucznie wygląda.

I tą wysoką roślinkę po prawej na przodzie, jak trawa, dałabym na lewy tylny kąt. ;)

 

Drugie akwarium bardzo ładne, ale mogłoby być ciemne podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z tłem jest problem bo to szyba w niebieskim kolorze. Ciężko było zrobić tak aby z 2 stron akwarium się dobrze prezentowało. Właśnie chodzi o to że oby dwa zdjęcia kostki to frontowe zdjęcia. Ten korzeń długi przykrywa bardzo grubą rurkę od kaskady. Mam nadzieję, że jak mech zarośnie to nie będzie widać korzenia tylko słup mchu. Ten korzeń to też przód akwarium, tak ono się prezentuje z dwóch stron. Ta trawka się ładnie ukorzeniła i zaczęła rozrastać. chcę poczekać aż będą mniejsze i dać do drugiego akwa a potem najwyżej wyrwę. Akwarium kupiłam z tymi roślinami więc dlatego tak to wygląda. Ja osobiście dałabym fajny jeden korzeń na środek i tyle ale ten filtr wszystko psuje i jego rurka czarna do dna. No z większą ilością krzeków to fajnie wygląda ale gorzej wyłowić krewetki a głównie na nich mi zależy ;) Podłoża ciemnego u mnie nie mieli niestety. Uroki mieszkania w małej mieścinie. Jak kryptokoryna nie zakryje tej ściany to pomyślę o czymś innym, gęstszym. W tym pierwszym akwarium wczoraj przestałam "ogarniać" także zobaczymy co czas pokaże. Rośliny były trochę podupadłe ale mam nadzieję że przy lekkiej pomocy wezmą się w garść. w sumie nie miałam pojęcia czym zasłonić tą rurkę i jedynie takie rozwiązanie przyszło mi do głowy.

Edytowane przez pinakolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj :( Padły bo oszukał mnie facet, który mi je sprzedał, zapewniając że na samej kranówce je trzyma a co się okazało później nie wspomniał o podłożu specjalnym. A 3 razy dzwoniłam i wypytywałam...byle sprzedać

No tak już jest. Do cristali też robiłem parę podjazdów,ale się nie złamałem. No hummeli nie ma ale sakurki też ładne krewcie. I czekam na greeny. Spróbuj na ścisło związać mchy do korzeni. Łatwiej będzie utrzymać czystość i po jakimś czasie korzeńie będą zdrowo obrośnięte. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...