Skocz do zawartości

Aksolotl Meksykański w polskim jeziorze?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka tygodni wstecz byłam w lesie, koło Nowego Sącza...pod koniec wyprawy postanowiłam wraz z moim kuzynem przejść się nad jeziorko. Wszystko pięknie, ładnie aż ten się czegoś wystraszył :)

Podchodzę, pytam co się stało. Odpowiedział mi, że widział zdechniętą jaszczurkę. Rozglądnęłam się po tafli wody...faktycznie, coś tam pływa. Postanowiłam dokładnie oglądnąć, co to takiego, bo nie przypominało mi nic, co mogłoby w takim jeziorze przebywać. "Szturchnęłam" płaza patykiem, a ten uciekł na dno zbiornika. Po chwili wypłynął...pierwsza myśl, która mi się nasunęła to, że jest to Ambystoma meksykańska. Normalna, młoda,  odmiany albino. Troszkę się zdziwiłam, gdy zobaczyłam "resztę" zwierzaków w tym jeziorku. Jest ono dość płytkie, czysta woda, dlatego widać co chodzi po dnie :) Były tam też te "dzikie" odmiany barwne, duże i małe. Wyglądało to tak, jakby po prostu żyły tam i miały dość fajne warunki do rozrodu. I tu jest moje pytanie...Czy możliwe jest to, że Aksolotle mogą przeżyć w takim jeziorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskim jeziorze to raczej larwa jakiejś krajowej traszki czy salamandry. Oczywiście jest możliwość, że jakiś miłośnik zwierząt zwrócił meksykańskim płazom wolność, w nie tym kraju co trzeba, ale miałyby one problem przez zupełnie odmienne warunki i nagłą zmianę środowiska. I o ile jeszcze wiosna/jesień mogłaby być dla nich przychylne to w lecie byłoby im za gorąco, a w zimie z kolei odwrotnie.

 

Stawiałabym na młode traszki, choć przydałoby się zdjęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...