Skocz do zawartości

Czy mam parki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jako ze zakładałem akwarium 10 marca ,chciałem po parce molinezji ,mieczyków.Teraz te ryby są 3 miesięczne i maja po 3,5-4 cm robia sie duże. Sęk w tym że nie potrafie rozróżnic u molinezji czy to jest para. A mieczyki są z czarnymi ogonami .Jeden jest troche zmuklejszy -mocna czerwień,a drugi bardziej nabrzmiały jasna czerwień taka wyblakła. Jak długo musze czekać czy to są pary? Aha jak mam 1 cm głupiki mogę je dać do akwarium ? 2 -miesięczne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samce mieczyków jak i molinezji, różnią się od samic płetwą odbytową, a właściwie tym że u samców tych płetw nie ma, jest za to gonadopodium, wygląda to jak "rurka", i jest tylko jedna, a samice mają wyraźną płetwę odbytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samce mieczyków jak i molinezji, różnią się od samic płetwą odbytową, a właściwie tym że u samców tych płetw nie ma, jest za to gonadopodium, wygląda to jak "rurka", i jest tylko jedna, a samice mają wyraźną płetwę odbytową.

Jak mieczyki i molinezje maja tak jakby 2 płetwy .Te dużą normalną i bardzo mała .A u mieczyków powinien wyrosnac miecz.

To pewnie mam same samice heh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba ma na brzuchu trzy rodzaje płetwy, patrząc od głowy, tuż za skrzelami to płetwy piersiowe,potem dwie parzyste, to płetwy brzuszne, tuż za nimi znajduje się pojedyńcza płetwa odbytowa. Jeśli zamiast tej płetwy jest coś w rodzaju tej rurki to jest to samiec, oczywiście dotyczy to ryb żyworodnych, (stąd też nazwa mieczyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba ma na brzuchu trzy rodzaje płetwy, patrząc od głowy, tuż za skrzelami to płetwy piersiowe,potem dwie parzyste, to płetwy brzuszne, tuż za nimi znajduje się pojedyńcza płetwa odbytowa. Jeśli zamiast tej płetwy jest coś w rodzaju tej rurki to jest to samiec, oczywiście dotyczy to ryb żyworodnych, (stąd też nazwa mieczyk).

dobrze mówisz ale trochę ci się pomyliło,samce mieczyków zamiast płetwy odbytowej mają gonopodium,ale nazwa mieczyk wzięła się od wyrostka mieczowego w dolnej części płetwy ogonowej a nie odbytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...