Skocz do zawartości

akwarium 21,5x22,5x27 wysokości 13 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam jeszcze takie akwa jak w temacie z lanego szkła (bardzo stare) zero łączeń pełen odlew. Dziś się nim zająłem by jako dekoracja stał sobie w pokoju. Zbiornik dziś został zalany wodą, mam już w nim piasek, 2 rodzaje roślin oraz korzeń. Do tego zbiornika mam jeszcze gdzieś grzałkę (nie wiem ile wat mała czarna) oraz filtr wewnetrzny 300 litrów/h z deszczownicą z możliwością regulacji mocy. Także chciałbym coś do niego włożyć i tutaj pytanie czy dobrym wyborem byłoby włożenie do niego 2 kolcobrzuchów karłowatych? Proszę o ewentualne wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 litrów nie nadaję się dla żadej ryby , bojek min 25L . No ale jak chcesz wrzucić coś to pewnie tak zrobisz , ale jaka przyjemność z patrzenia na rybe która nie ma gdzie pływać? Kolcobrzuchy karłowate są małe ale potrzebują kryjówek żeby żyć jakoś w miarę zgodnie , bez kryjówek silniejszy zabije słabszego i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim akwarium to w zasadzie tylko albo krewetki, albo ślimaki. Od biedy bojownik jeszcze wchodziłby w grę. Ale oczywiście sam, bez żadnego towarzystwa.

 

 

a krewetki jakie i ile sztuk pasowałoby do 13l.?

Na pewno nie filtrujące... ;) A tak na poważnie, to w zasadzie wszystkie karłowate krewetki wchodzą w grę. Jeżeli nie masz doświadczenia z krewetkami, to na początek poleciłbym Fire Red lub Babaulti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak już akwarium Ci się ustabilizuje to nawet kilkanaście sztuk (nawet dwadzieścia parę). Na początek jednak polecam kilka. Ja ma około 10 litrów i uważam, ze dla ryb takie "akwarium" się nie  nadaje...

Filtr który masz będzie dobry pod warunkiem, ze w jakiś sposób ograniczysz wypływ. W innym przypadku będzie za duży prąd wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...