Jump to content

akwarium 21,5x22,5x27 wysokości 13 litrów


Recommended Posts

Hej, mam jeszcze takie akwa jak w temacie z lanego szkła (bardzo stare) zero łączeń pełen odlew. Dziś się nim zająłem by jako dekoracja stał sobie w pokoju. Zbiornik dziś został zalany wodą, mam już w nim piasek, 2 rodzaje roślin oraz korzeń. Do tego zbiornika mam jeszcze gdzieś grzałkę (nie wiem ile wat mała czarna) oraz filtr wewnetrzny 300 litrów/h z deszczownicą z możliwością regulacji mocy. Także chciałbym coś do niego włożyć i tutaj pytanie czy dobrym wyborem byłoby włożenie do niego 2 kolcobrzuchów karłowatych? Proszę o ewentualne wasze propozycje.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiałem się też nad bojownikiem, ale w tym akwa to tylko sam samiec by się zmieścił, brak miejsca na dodatkowe dwie samice (czy się mylę?), także chyba jednak dwa kolcobrzuchy karłowate będą w opcji.

Link to comment
Share on other sites

13 litrów nie nadaję się dla żadej ryby , bojek min 25L . No ale jak chcesz wrzucić coś to pewnie tak zrobisz , ale jaka przyjemność z patrzenia na rybe która nie ma gdzie pływać? Kolcobrzuchy karłowate są małe ale potrzebują kryjówek żeby żyć jakoś w miarę zgodnie , bez kryjówek silniejszy zabije słabszego i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Trochę czytałem o kolcobrzuchach i na dwie jednak, w tym baniaczku jest za mało miejsca tylko jedną dać bym mógł (12 litrów na 1, dlatego jej nie dam by nie była sama), a krewetki jakie i ile sztuk pasowałoby do 13l.?

Link to comment
Share on other sites

W takim akwarium to w zasadzie tylko albo krewetki, albo ślimaki. Od biedy bojownik jeszcze wchodziłby w grę. Ale oczywiście sam, bez żadnego towarzystwa.

 

 

a krewetki jakie i ile sztuk pasowałoby do 13l.?

Na pewno nie filtrujące... ;) A tak na poważnie, to w zasadzie wszystkie karłowate krewetki wchodzą w grę. Jeżeli nie masz doświadczenia z krewetkami, to na początek poleciłbym Fire Red lub Babaulti.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jak już akwarium Ci się ustabilizuje to nawet kilkanaście sztuk (nawet dwadzieścia parę). Na początek jednak polecam kilka. Ja ma około 10 litrów i uważam, ze dla ryb takie "akwarium" się nie  nadaje...

Filtr który masz będzie dobry pod warunkiem, ze w jakiś sposób ograniczysz wypływ. W innym przypadku będzie za duży prąd wody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...