Skocz do zawartości

[15L] - Mała wulkania


Nemo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mała wulkania, dokładny opis i początek dziennika. Posiadam już 25L z krewetkami teraz postanowiłem założyć typowo roślinne.

Akwarum: 15L (25x25x25) biały silikon.

Oświetlenie: 11W 6500K żaróka Osram śrwiderek.

Filtr: HBL-301 wymieniona gąbka na większą + ceramika

Podłoże: Aqua Art Aquasubstrate II+

Kamienie: Lawa wulkaniczna

Rośliny:
- Hemianthus callitrichoides (Mały Heniek) - 1plan/trawnik
- Pogostemon helferi (Gwiazda wodna) - 2plan
- Octodiceras fontanum (Mech Phenix) - prawy narożnik pod filtrem na kamieniu udało mi się zdobyć tylko kilka gałązek
- Riccia fluitans (Wgłębka wodka) - lewy narożnik na skale

Na razie nie mam w planach nic dokłądać chociaż kusi mnie żeby gdzieś między Małego Heńka dać coś w rodzaju Hygrophila corymbosa.

Obsada: W dalekiej przyszłości jak już akwarium będzie ustabilizowane i ukorzenione może 3 osotki lub 3 raczki orange. Myślałem jeszcze nad jakimiś krewetkami Yellow albo po prostu z 6 sztuk Red Cherry. Na to jeszcze przyjdzie czas.

Preparaty: Aqua Art Carbo i Clasic

Nie wiem za bardzo kiedy moge zacząć podawać Carbo i Aqua Art Clasic pewnie z 2 tygodnie conajmniej ?
1/3 wody z kranu + 1/3 z działającego zbiornika + 1/3 filtrowana kuchennym filtrem coś takiego jak Britta tylko Dafy wkład węglowy.

Przed zalaniem
6o3jgj.jpg

Pod Małym Henkiem invitro znalazłęm taką roślinkę chyba mini pelia
24uywro.jpg

Dzień 1 zaraz po zalaniu 25.05.13r. 19:00
image-CFE4_51A2363A.jpg

Dzień 2 9:00
image-8C76_51A236E3.jpg

 

Dzień 4
Testy
PH - 7 Zoolek
GH - 10 Zoolek
KH - 8 Zoolek
No2 - coś pomiędzy 0,1 a 0,2 JBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie wczoraj nad raczkami (1samiec i 2 samice). W krewetkarium mam red cherry moge też wybrać cztery najładniejsze sztuki i je przeprowadzić. 

 

Co do Otosków to właśnie boje się że za mały litraż i mało roślin z dużymi liścmi nie będą miały gdzie pucować. ;) Widziałem w jakimś sklepie na wystawie w podobnej kostce 4 sztuki plus jakie dwie pływające przy powierzchni. Wyglądały na silne i zdrowe bardzo energicznie wcinały glony z liści. Raczej zostane przy krewetkach lub raczkach.

 

Co do światła to też się nad tym zastanawiałem czy nie za mocne. Żarówka wisi 6cm nad taflą wody mogę podnieść do 10cm wystarczy przewiercić aluminiową listwe którą widać za akwarium. Jednak z tego co wiem to wszystkie te rośliny wymagają śrdniego lub silnego oświetlenia, chyba jedynie poza Phenixem. Więc nie wiem co robić, podnosić czy zobaczyć jeszcze co się będzie dziać ?!

 

Skałek raczej już nie będę dokładał bo narobie dziadostwa. ;) Chociaż myślałem nad wymianą tej z prawej w rogu na większą jednak czeka mnie kupno grzałki i będę musiał dać ją właśnie w tamten róg. Czasami temperatura spada do 20*C raz widziałem nawet 19*C., a to zdecydowanie za mało dla nich.

 

Myśle jeszcze nad przesunięciem pojedynczego Pogostemon z lewej strony

przed skałką do kolegów pod ścianę, a w jego miejsce posadzić tam Hydrocotyle Japan albo Elatine Tindra.

 

Dziś jest 6 dzień moge już zacząć podawać Aqua Art Carbo ?

Edytowane przez Nemo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 7

W akwarium małe zmiany i przemeblowanie. Doszła grzałka, roślinka Hydrocotyle Japan i czarne tło. W akwarium pojawiło się sporo krasnorostów dlatego zdecydowałem się dać jedną krewetkę narazie posprzątała Pogostemon. 

Dziś rano zrobiłem test na NO2 i niestety, ale rośnie obecnie jest na poziomie 0,4.

 

 

post-17026-0-05214100-1370121691_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...