Skocz do zawartości

Gupiki + krewetki? Wiele pytań..


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam kilka pytań, takiej sytuacji jeszcze nia miałem więc postaram się tu opisać, wcześniej trochę zajmowałem się akwa, lecz teraz chciałbym się za to zabrać naprawdę profesjlonalnie..

1. Mam zamiar kupić roślinki na allegro w których zestaw zawiera +4 krewetki, myślę, że przygarnę je również, lecz czy one pasują do gupików? Gupiki zamierzam wychować od małych, wpuścić z 50 gupików do 100 litrowego akwarium, a 4 krewetki wrzucić do jakoś 20 litrowego akwarium, chyba byłoby okej.. A jak gupiki dorosną to dorzucę do dużego akwa krewetki, mam zamiar delikatnie je rozmnożyc.

2. Co ile i po ile zmieniac wodę w akawrium 100 litrów.

3. Co sądzicie o pomyśle wychodowania swoich rybek? Chodzi mi o to, że dostaje z sklepu zeologicznego koło 50 sztuk młodych gupików i sam je wychodować.

4.Co dać pod roslinki, zeby rosly i ile sasadzic je przed wpuszczeniem rybek?

5. To dobry pomysł aby te malutkie gupiki wpuszczac do 100 litrowego akawrium? W 30 litrowoym nie bedzie im zaciasno ?

 

Regulamin 6.1. Akceptowałeś go podczas rejestracji więc go przestrzegaj. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki gatunek krewetki?

2. W akwarium nie wymienia się wody. Najwyżej podmiany 20% wody co tydzień, lub dwa.

3. *wyhodować :P To już twój wybór. W sumie, w ten sposób masz gwarancję, że będą żyć tyle, ile gupiki powinny ;) Bo przy kupowaniu takich dorosłych nie wiemy, ile mają :)

4. Ja zabieram się za roślinki w niedzielę :) Najlepiej jakiś "nawóz" (nie pamiętam fachowej nazwy XD) ;)

5. Nie wpuszczaj ich do 30 litrów! Gupiki co najmniej 40 l! Wpuść je od razu do 100-litrowego baniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki gatunek krewetki?

2. W akwarium nie wymienia się wody. Najwyżej podmiany 20% wody co tydzień, lub dwa.

3. *wyhodować :P To już twój wybór. W sumie, w ten sposób masz gwarancję, że będą żyć tyle, ile gupiki powinny ;) Bo przy kupowaniu takich dorosłych nie wiemy, ile mają :)

4. Ja zabieram się za roślinki w niedzielę :) Najlepiej jakiś "nawóz" (nie pamiętam fachowej nazwy XD) ;)

5. Nie wpuszczaj ich do 30 litrów! Gupiki co najmniej 40 l! Wpuść je od razu do 100-litrowego baniaka :)

Chyba Red cherry wezmę, chciałbym, żeby mi się rozmnożytły..

A wiesz, nie wrzucę przecież młodziutki gupików z starymi krewetkami, czemu? Wydaje mi się, że to będzie żywy pokar dla krewetek..

Słuchaj więc co sądzisz aby je przytrzymać w 20-30 litrowym krewetki zanim dorosną gupiki, a potem dorzucić? Czy zrobić sobie małe krewetkarium?

@edit

CO o tym sądzisz = http://allegro.pl/show_item.php?item=3270549690

A i mi chodziło co dać zeby rośliny rosły, czy żwirek czy co.

Edytowane przez Mlodywariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie żaden pokarm dla krewetek. Krewetki nie wykazują żadnych zachowań agresywnych wobec ryb. Wiadomo najlepiej zrobić sobie krewetkarium, wtedy te małe stworzenia będą mogły w spokoju żyć i się mnożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie żaden pokarm dla krewetek. Krewetki nie wykazują żadnych zachowań agresywnych wobec ryb. Wiadomo najlepiej zrobić sobie krewetkarium, wtedy te małe stworzenia będą mogły w spokoju żyć i się mnożyć.

Starczy 50 W grzałka do akwa 100 litrów, mógłbyś polecić jakiś fajny zestaw roślinek z allegro i w miarę tani - co sądzisz o tym wyżej podanym przezemnie?  Po ilu gupiki osiągaja gotowość do rozmnażania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50w na 100L trochę mało , min 70w ale najlepiej 100w. Zestawów roślin z allegro nie polecam jeśli zestaw zawiera np 1 czy 2 szt z danego gatunku rośliny , poprostu takie zestawy są na ogól za małe do obsadzenia 100L , jak możesz to sprawdz na allu , tablicy .pl może ktoś w twoim regione ma roślinki z przycinki , zawsze można kupić więcej za cenę jaką trzeba wydać na allegro.

Gupiki bardzo szybko osiągają gotowość do rozmnażania ;D jeszcze nie bedziesz miał co z nimi robić , 100L to nie ocean ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...