Skocz do zawartości

Zastosowanie lamp przeznaczonych dla ogrodnictwa


djbovorta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem artykuł odnośnie oświetlenia ,link znalazłem gdzieś na forum i autor opisywał różnice lamp stricte akwarystycznych oraz przemysłowych.Dodał że miektórzy _hodowcy roślin akwariowych na szeroką skalę stosują świetlówki przemysłowe ze względu na ich cenę.Z doświadczenia owego autora,przeprowadzonych testów i zapoznania się z różnymi pracami nad jak najlepszym oświetleniu w akwarystyce wynika że różnice maksymalne to 30% mniej skuteczności.Porównując najlepsza świetlówkę akwarystyczna z najtańszą (najgorszą) na rynku świetlówką przemysłową. Ale....pytanie brzmi czy warto zmienic dotychczasowe 2x25W T8 na owe 1x54w 3000k ,1x6400k.Czy poprawi to moją fotosyntezę w zbiorniku 200L o wymiarach 91szer.56wys.46szer. Lampa z linku ma szerokość 60cm czy nie za wązka po podwieszeniu ? Niestety możliwość wybory to 2ft i 4ft .Czyli zedna 60cm a druga 120cm.Za któtka i za długa :-) Co poradzicie?

Sprzedawca napisał : Versatile - Besides hydroponics, this panel also can be used for aquarium system. Absolutely worth your purchase!

Choć sprzedawca może poprostu chcieć sprzedać więcej swoich produktów dodając takowy komentarz.

 

Rainbow - Uważaj na ortografię !

Edytowane przez rainbow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysoko chcesz je podwiesić nad taflą wody?

Co do lamp przemysłowych to wiele ma podobne parametry jak świetlówki akwarystyczne a są o połowę tańsze, to prawda.

Masz głęboki zbiornik ale, świetlówki o które pytasz mają dużo większą moc niż te co masz założone dotychczas.

Myślę że jak je odpowiednio założysz to możesz być zadowolony tylko, brawa 3000k jak dla mnie jest zbyt nie taka, lepsza jest 4900k.

Edytowane przez grzegrzół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...