Skocz do zawartości

co sądzicie o taki doświetleniu akwarium


GEKON
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć planuje doświetlić moje akwarium ponieważ jest małe pod pokrywa mieści się jedna świetlówka  o długości 46 cm i mocy 15 w która i tak już ledwo świeci tzn tak mi się wydaje  :D

doświetlić planuje listwa ledową własnej konstrukcji 

zdecydowałem się na to bo daje ładne światło przy niskim zużyciu prądu 

jedna dioda bierze 0,05w ja ich wykorzystam 90 co da mi zużycie jakieś 4,5 w 

uzyskam zimny kolor , jakieś 480 - 500 lm o temperaturze barw jakieś 5000 - 5500 k

to co podaje jest to wynik w przybliżeniu oparty na moich wyliczeniach wiece jeżeli gdzieś mi się noga powinęła i wyszła mi jakaś niemożliwa jednostka to sorki :D

 

oczywiście krótki opis tego co robię :

na kawałku pleksi nakleiłem 6 rzędów diod wykorzystam do tego  taśmy ledowe z demobilu oświetlonego stendu w pracy 

mam w planie uszczelnić to silikonem do okola i od góry też użyć kawałka pleksi wszystko to podwiesić za świetlówka na czarnej obudowie kryjącej elektrykę oświetlenia akwarium 

 

narazie zatrzymałem się przed etapem klejenia (uszczelniania ) a chcę to zrobić silikonem ewentualnie dać 4 nity na rogach żeby sie na pewno trzymało

 

nie wiem tylko na co to przykleić do tej obudowy akwa czy też silikon czy jakiś poksipol  co wy na to ????? 

post-17487-0-75720100-1369822353_thumb.jpg

post-17487-0-23048500-1369822399_thumb.jpg

post-17487-0-57272000-1369822442_thumb.jpg

post-17487-0-04914700-1369822454_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...