Skocz do zawartości

Wysokość JBL e901


grzeech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Moja komoda pod akwarium ma 4 półki wyskokości 45cm (nie da się jej zwiększyć). Wiem że jbl według producenta ma wysokość 40,5cm, więc udało by mi się go na styk wcisnąć (jeszcze nie wiem jak będę go kołysał żęby ewentuanie odpowietrzyć, ale na styk to styk) pytanie tylko dokąd mierzona jest ta wysokość. Czy mógłby mi ktoś pomóc i podać wysokość razem z zaworami taj jak na jpg. Z góry dzięki
e901jpg_nrahxxp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos to czy dobrze wymyśliłem, że na razie wezmę e901 do 54l i skręcę, plus będę miał dodatkowy prefiltr-gąbke na wlocie w akwarium (co pewnie też stopniowo będzie zmniejszać przepływ i nie będzie połykać młodych krewetek) i zrobię więcej dziurek w deszczowni będącej pod wodą skierowaną ku powierzchni,  to wszystko żeby ogólnie nie mieć pralki w akwarium.

 

Za jakiś rok planuje wymianę na 112-126l brutto i wtedy już będzie mniejszy problem z skręcaniem a lepsza filtracja.

Jedyne co się obawiam to to że jak się okaże przy 54l, że muszę go mieć na np 30-40% mocy (nawet z tymi innymi zabiegami)  to zacznie mi strasznie buczeć-wibrować a z nim szafka, a owa szafka  jest z 1,5-2m od głowy w sypialni a jestem bardzo uczulony a hałas w sumie przez żonę heheh:)

 

Czy może się ktoś wypowiedzieć co miał, ma takiego e901, e900 np w 54 60 63 l i jak z jego skręcaniem przy takim litrażu, jak z poziomem hałasu i przepływem wody w akwarium.

 

Proszę i będę wdzięczny  o jakaś sensowną odpowiedź. Wole nie dostać żadnej, niż odpowiedź w stylu „będzie spoko”  albo „bierz mniejszy”. Ja też tak sobie mogę doradzać na forum ale tego nie robię bo nie mam doświadczenia akurat z tym. Przejrzałem różne fora i większość jest pełna właśnie takich odpowiedzi. Zgłaszam się dlatego tutaj o pomoc rzetelną na podstawie realnego doświadczenia.

 

…aaaa z tego co zauważyłem po forach  w necie jak ktoś pisze że chce e701 to większość doradza żeby brać większy e901 (niekoniecznie chodzi o mój litraż 54l tylko bardziej 112l, a ja taki planuje za rok) głównie pewnie z powodu objętości mediów filtracyjnych bo przepływ i tak wszyscy pewnie skręcają. Tak to obadałem w necie, tylko właśnie nie dotyczyło się to konkretnie mojego litrażu. Jeżeli ktoś mi jednak uświadomi że e901 jest za duży to wezmę e701 (mój aquaszut turbo 550 daje rade na styk w 54l wiec taki e701 w 126l by chyba sobie poradził).

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działał właściwie. Jedynie będą szybko węże zarastały glonami - ze względu na mały przepływ. Możesz dać drobniejszą gąbkę na ssawę (w akwarium), która również zmniejszy przepływ a filtr będzie mniej się zapychał. NIestety zmniejszenie przepływy skutkuje wzrostem głośności. Niewiele ale zawsze.

Jeżeli chodzi o hałas to wszystko zależy jakie masz wrażliwe uszy i jak wysokie masz tło... tzn jak głośno jest poza mieszkaniem.

U mnie gdzie jest bardzo ale to bardzo cicho filtr było słychać i miałem trudności z zasypianiem.

Na drgania niezbędnie jest to by węże nie dotykały szafki i pokrywy - będzie rezonowało. Można kupić taką matę wyciszającą np w Castoramie. Gruba, ciężka guma około 2 cm (około 30 zł za 60x60 xm) i wyłożyć nią szafkę dookoła filtra - działa, sprawdzone.

 

Ja mam 126 l i e901 nadawał się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, czyli do 54l brać teraz e901 bo do 112-126l będzie później w sam raz

 


...U mnie gdzie jest bardzo ale to bardzo cicho filtr było słychać i miałem trudności z zasypianiem...

.

 

"miałem-czas przeszły" czyli co, w swoim przypadku poprawił Pan węże i wyłożył tą matą i przestało, czy jakieś inne zabiegi miały miejsce albo zmiana filtra

 

Ciągle mnie zastanawia jeszcze ten e701 nie musiałbym aż tak przepływu ograniczać ale e901 ma jeden koszyk więcej hmmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go używałem to by nie było go słychać to szafkę wyłożyłem w środku taką gumą właśnie. Filtr mam dalej. Planuje zastąpić go sumpem lecz już teraz filtra używam tylko jako pojemnik (nie włączona pompa). Pompa jest Alpha 2 do CO (na 1 biegu nic nie słychać - cichsza od szumu wody). Uciążliwość z mata u mnie była taka, że miałem za małą szafkę do filtra i jakiekolwiek prace doprowadzały mnie do szału - również odpowietrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go używałem to by nie było go słychać to szafkę wyłożyłem w środku taką gumą właśnie. Filtr mam dalej. Planuje zastąpić go sumpem lecz już teraz filtra używam tylko jako pojemnik (nie włączona pompa). Pompa jest Alpha 2 do CO (na 1 biegu nic nie słychać - cichsza od szumu wody). Uciążliwość z mata u mnie była taka, że miałem za małą szafkę do filtra i jakiekolwiek prace doprowadzały mnie do szału - również odpowietrzanie.

 

a propos jeszcze tego szału ja będe miał komore szafki tak 45x45x40(wy x sz x gł) a filtr ma 40,5 wysokości i jak dodam jeszcze mate 3cm załóżmy tylko  pod spód i na ściany, góre sobie daruje, to już raczej nim wogóle nie poruszam żęby odpowietrzyć, ta wysokośc mnie ograniczy kurcze.

e701 jest 5cm niższy, ale te cm  mogą pozwolić na kołysanie kubłem. Poleca ewentualnie Pan jakiś inny filt z niższych do ceny 300-350. Eheimy troszke za drogie, ten e701 sie łapie a tak nie wiem, załamka

 

Pisownia.-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...