Skocz do zawartości

Akwarium biotopowe azjatyckie - co sądzicie? :)


Rekomendowane odpowiedzi

Z tą barwą - dzięki za podpowiedź, właśnie nie wiedziałam, jaką ma mieć ;) Belka oświetleniowa? Gdzie mam to zamontować? Pod pokrywą mam miejsce na pojedynczą świetlówkę :o

~~~~~~~~~~~~~~

 

EUREKA! :D Wszystkie rybki oddaję znajomym cioci, i moja obsada będzie wyglądała tak:

3x bojownik (1+2)

6x krewetka Amano

1x molinezja (nie chcę przysparzać jej stresu na starość ;) )

 

I co? Może tak być? W akwarium będzie masa roślin, kupuję testy paskowe/kropelkowe oraz preparaty do regulacji parametrów :)

No, myślę, że lepiej podeszłam do akwarystyki i do waszych rad ;)

Edytowane przez Taiga Aisaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak belka, to nie pokrywa. ;) Musiałabyś zrezygnować z pokrywy i zamienić ją na belkę oświetleniową, ew. jakąś lampkę akwarystyczną (np. Aquael Decolight/Duo).

Innym (tańszym) rozwiązaniem jest znalezienie świetlówki tego typu co obecnie, ale o większej mocy i barwie 6500K. Taką świetlówką jest Philips Genie 11W 6500K. Poszukaj jej, będzie o wiele lepsza niż ta, którą masz teraz.

 

Może być problem, bo to troszkę za małe akwarium na harem bojownika... Wszystko zależy jednak od wystroju zbiornika i charakteru tych bojowników. Nie jest powiedziane, że się nie uda.

W każdym bądź razie, trzymam kciuki. ;)

 

Edit: Co do oświetlenia, to przyszła mi na myśl jeszcze jedna opcja, ale nie wiem, czy Ci się to zmieści w obudowie. Możesz też poszukać przejściówki z gniazda E14 na E27 i poszukać świetlówki 6500K na większy gwint E27. Są większe moce i większy wybór oraz lepsza dostępność

Edytowane przez Andrewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, wróciłam z zakupów ;) Mam testy kropelkowe na NO3 i pH :) Dotychczas zrobiłam test na to pierwsze... mam trochę ponad 40. Dodałam do wody Tetra Nitrate Minus, i czekam na efekty ;) Aha, welonka i danio już oddane :) Za to dokupiony harem bojownika... sprzedali mi "uszkodzoną" samiczkę (brak płetwy piersiowej), druga jest w porząsiu, a Sebastian (bo tak go nazwałam ;) ) rozpoczyna swoje brutalne zaloty.

Edytowane przez Taiga Aisaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz bojki, to rezygnujesz z belki. Bojowniki powinny mieć akwarium z pokrywą.

I nadal nie wiemy nic o wymiarach - mogłabyś je podać?

Jeżeli samice zaczną składać ikrę do gniazda, zapewne nie będziesz miała gdzie je odłowić. Wtedy samiec może być naprawdę agresywny, i zamęczy samiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...