Skocz do zawartości

filtr zewnętrzny a glony i praktyka


Rekomendowane odpowiedzi

Siema jako, że jestem nie zdecydowany i czytałem różne opinie  na temat filtrów  zakładam temat.

 

Otóż mam filtr w 35l akwa jakiś duży bo chyba do 150l akwarium : ) wiem wiem za duży ale wszedł po odczepieniu jednego modułu:) otóż filtr sprawuje się dobrze lecz pękł mi zaczep i planuję zakup innego.

 

Po przeprowadzce co niecały miesiąc od zmiany wody  w akwarium ( które już ma dość sporo czasu) pojawiają się duże ilości glonów raz wsadziłem wgłębkę i to pewnie od niej tak zarosło:/ no cóż dowiedziałem się od doświadczonego akwarysty, że podstawą akwarium nie ważne jakiego jest filtr, tez miał problemy gdy zaczynał  wówczas posiadał filtr wewnętrzny... zakupił zewnętrzny i  przy użyciu soli akwarystycznej i tego filtra zewn. problem z glonami ustał.

 

Otóż chcę kupić filtr zewnętrzny i się napaliłem na multikani 800 jest tani a myślę że jedna puszeczka mi na 35l starczy.

 

http://allegro.pl/aquael-multikani-filtr-modulowy-zewn-multi-kani-i3252706122.html

 

Kolejna rzecz ten wewnętrzny musiałem często czyścić co wiąże się z ochlapanym biurkiem itp. chcę tego unikać więc stąd chęć zewnętrznego.

 

Pytanie co ile się czyści taki zewnętrzny, przyjmijmy, że bd miał tylko jeden słoiczek. Czy częściej niż wewnętrzny?

 

ryb mam 4  tj. 2 kiryśniki , 1 gurami i 1 danio:) 

 

karmię raz dziennie szczypta  pokarmu płatkowego.

 

Proszę o poradę tylko i wyłącznie co do tego jednego modelu filtra, czy nada się do tego litrażu?

 

Aha i czy nie bd za głośny  bo akwarium jest w sypalni

Edytowane przez comandos21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...