Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam się do Was z paroma pytaniami dotyczącymi akwarium o wielkości 112l. Otóż otrzymałem akwarium całkowicie zapuszczone i zaniedbane.Aktualnie akwarium nie posiada oświetlenia ,z tego co wiem nie ma tam praktycznie roślin.Pierwsze za co się wziąłem to za forum akwarystyczne i dostępne materiały.Jeśli chodzi o budżet na renowacje akwarium nie stanowi on zbytniego czynnika ograniczającego mnie.W otrzymanym akwarium z tego co się dowiedziałem znajdują się :

1x hokejówka?

1x tetra cytrynowa?

2x ? glonojady jeden jest całkowicie czarny ,drugi kremowy.

1x bocja wspaniała

1x tetra czarna

1x kosiarka?

Co mam zrobić z taką obsadą ,bo z tego co czytałem akwaria tworzy się pod specjalne biotopy aby ryby żyły ze sobą jak w środowisku naturalnym. Z tego co zauważyłem prawie żadna z tych ryb nie pochodzi z tego samego biotopu.Rybek raczej pozbyć się nie mam możliwości dlatego czekam na wasze propozycje dotyczące obsady.

Teraz moje plany co do oświetlenia planuje zamontować 3x24 (belka oświetleniowa T5 ).W naprawianie i przerabianie pokrywy nie mam zamiaru się bawić (2x 18w) T8 -zepsute.

Teraz pytanie co do świetlówek jakie polecacie ,chciałbym się bardziej skupić na pielęgnacji roślin.

Kolejne pytanie co do filtra ,naczytałem się ,że skoro belka oświetleniowa filtr zewnętrzny będzie lepszy bo nie będę miał z pokoju statku kosmicznego (chodzi tutaj o dźwieki).

Co do filtra póki co oglądałem JBL e901 ,chciałbym się dowiedzieć jakie nawozy polecacie i rośliny proponujecie ,kiedyś miałem akwarium 60 l ale dobre pare lat temu.

Co do techniki co2 nie mam możliwości wypełniania butli widziałem węgiel w płynie co do nawozów chciałbym konkretne firmy i nazwy.

Jeśli chodzi o podłoże póki co myślałem o jbl basis i jbl manado.

Myślałem jeszcze o urządzeniach do czyszczenia zanieczyszczeń z akwarium znalazłem urządzenie eheima ,na baterie z którym nie trzeba się bawić z podstawianiem misek czekam na wasze odpowiedzi i propozycje.

Koszt na renowacje akwarium mam myślę do około +/- 1000 zł oczywiście nie znaczy to ,że muszę wszystko wydawać :)

Z góry dziękuje za wszelkie propozycje i pomoc dotyczącą "mojego" akwarium.

Edytowane przez akwarystamator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ryb ,nie mam pojęcia w jaki sposób mam się ich pozbyć ,sekwencji z gazem nie zrozumiałem.Dalsze pytania co do roślinności w zbiorniku oraz jakieś nawozy czy też co2. Dalej pozostaję przy rybkach nie mam pojęcia co z nimi zrobić ,zwłaszcza ,że akwarium jest do gruntownego sprzątania.Oznacza to zapewne ,że wymienione będzie 100 % wody.Z tego co się naczytałem akwarium powinno mieć czas na dojrzewanie a przez ten czas raczej rybek w słoiku nie zostawię.Proszę o dalsze porady dotyczące tego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zanieś ryby i oddaj je za 10gr. I tak one się do tego akwa się nie nadają.

Co do roślin i nawożenia za bardzo nie pomogę. U mnie obecnie żyje tylko crypto i to szczątkowo plus rośliny w hydroponice.

Co do sekwencji gazu. Jak będziesz miał za dużo światła rośliny będą potrzebowały CO2 do lepszego wzrostu.

 

Co do techniki co2 nie mam możliwości wypełniania butli

A że nie planujesz podawać CO2 to bardziej wymagające rośliny ci nie pociągną, więc po co dawać kolejną świetlówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...