Skocz do zawartości

Tło ze styropianu


Tazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wziąłem się dzisiaj za zrobienie zewnętrznego tła ze styropianu pomalowanego sprayem.
Zrobiłem ładną ramkę, wg. poradnika popryskałem rozpuszczalnikiem i wziąłem się za pryskanie sprayem. I tutaj pojawił się problem. Styropian mający 3 cm jest żarty przez spray, co chwilę wychodzą białe plamki, tak że na oko jest 60% czarnego, reszta białe, takie centki. Co zrobić żeby całość była czarna i jej nie przeżarło na wylot?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, rzeczywiście byłoby prościej i napewno szybciej, ale byłoby mi niewygodnie i zasmrodziłbym całe akwarium :D
Ciekawe jest o że mimo że rozpuszczalnikiem porobiłem żłobienia w styropianie to... Znikły one po spryskaniu sprayem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też próbowałem zrobić takie tło i nawet mi całkiem niezłe wyszło ale ja nie pryskałem sprayem tylko rozpuszczalnik na pędzelek i poszedł :D

a później plakatówkami w kolorach czerni szarości i gdzieniegdzie zieleni wyszło całkiem niezłe a tez robiłem to na styropianie 3cm niestety za akwarium mam wydrukowana skałkę na papieże a moje arcydzieło zostało skradzione rzez wiatr w trakcie suszenia :/ ale efekt fajny był :D

 

Zaczynaj zdania wielką literą, używaj polskich znaków i jakaś interpunkcja by się przydała.-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są lakiery na bazie wodnej w spray'u zawierają tylko 10% rozpuszczalnika więc nie zdąży się wgryźć w styropian bo odparuje. Puszka kosztuje ok 2-3zł drożej niż normalny spra'y.  Polski producent do DecoColor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tło zrobione z styropianu 5cm, którym było obłożone moje akwa podczas transportu. Najpierw rozrobiłem trochę rozpuszczalniku z wodą i spryskałem styropian, później spray`em czarnym. Też jeszcze spray się trochę wgryzł ale nie za bardzo. Pierwsza próba, była ze srebrnym spray`em na podkład ale za mocno wyżarł.

aliw5k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...