Skocz do zawartości

Padające samice Sakur 2 tygodnie przed wylęgiem jaj


pinakolada
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 25l które ma już 2 lata a może i więcej. Podłoże żwirek kwarcowy + torf pod spodem. Woda kranówa (7-7,2 ph, twardości nie stety nie znam). Dużo roślin :mchy, wywłócznik, anubias, dużo rogatka i żęsy wodnej. Filtr kaskada z ceramiką.

 

Kupiłam 10 sakur red, z czego dzisiaj mam 8 (2 samce, było 5 samic + 2 jeszcze mniejsze nie dorosłe). Przedtem miałam zwykłe RC i rozmnażały się dobrze. Samice noszą jaja ok 2 tygodnie i w minutę padają. Nie mam pojęcia jaka jest tego przyczyna. Krewetki mam ok 2 miesiące. Nawożę serią Planta garnier Carbo + Clasic (1 kropla dziennie). Podmiany raz w tygodniu ok 2,5l wody kranowej odstałej.

 

Macie jakieś pomysły dlaczego krewetki nie mogą donosić jajek? W akwarium są 3 amano i 5 humeli jeszcze.

 

Luna: Po co zakładasz taki sam temat w dwóch działach? Nie jesteś tu od dziś, więc chyba znasz regulamin.

+1.

Edytowane przez Luna
Ostrzeżenie za dublowanie tematów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam od Pana z allegro, który zapewniał mnie ze to z jego własnej hodowli. Przesłał mi zdjęcia akwarium. Krewetki jak dorosły wyglądają niemal identycznie. Dzisiaj zamawiam testy JBL paskowe. Za kilka dni będę znała dokładne parametry. Mam nadzieję że to pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...