Skocz do zawartości

i nadal brud w akwa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. w moim akwarium szybko brudzi się woda

Robiłem całkowitą podmianę wody 11-05-2013r a już jest brudna.

Mam filtr  hj-611b  dosyć dobry,nie mam prawdziwych roślinek a obsada to 2 kiryski 1zbrojnik niebieski 2 gupiki 2 kardynałki 1mieczyk 5neonków litraż to 60l.

Mianowicie co zrobić aby woda się tak często nie brudziła lub czy jest jakiś środek który czyści wode

 

 

ps mam odmulacz i odmulam raz na tydzień

 

 

Czy węgiel aktywny jakoś pomoże w czyszczeniu wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że woda jest "brudna"?

W jakim celu robisz całkowitą podmianę wody?
Zbrojnik i mieczyk jest do oddania.

 

Nie masz prawdziwych roślin. na pewno to w niczym nie pomaga. Może jakieś inne dane na temat akwarium a najlepiej zdjęcie?
Czy akwarium jest dojrzałe? Parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak akwarium jest dojżałe. Nie oddam zbrojnika ponieważ jak mi jedne zdechł na posocznice i nie miałem zbrojnika przez tydzień to pełno glonów miałem.

Mieczyka oddam nawet bardzo chętnie. parametrów nie znam

 

a brudna czyli taka nie przeźroczysta nie taka jak była na poczatku taka trochę mętna jakby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten filtr jest zbyt slaby a zbrojniki strasznie brodzą,zła obsada i wody podmienia się 20% a nie całość bo zbiornik musi znowu dojrzeć co może spowodować nagły zgon ryb,brak roślin tez nie pomaga w tej sytuacji a wręcz bardzo szkodzi. Mętna jest bo zbiornik dojrzewa przez ta wymianę wody (zakwit pierwotniaków) jak dojrzeje to samo przejdzie.

Edytowane przez belzebub532
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda wygląda jakby była mleczna?

Zbrojnika nie oddasz.. z glonami walczy się przyczynowo a nie skutkowo. Zamiast jego walnij sobie kilka krewetek amano, tez pięknie ci wyczyszczą glony, a nie będziesz męczył ryby w zbyt małym akwarium.

Edytowane przez Ren86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filtr  hj-611b

Ze zdjęć tego flitra widać, że posiada on deszczownię. Masz ją ustawioną w taki sposób by był obieg wody w całym akwarium?

 

Mogą też zatykać się otwory u dołu filtra, spada przepływ i woda robi się mętna. Sprawdź jaki masz wkład w filtrze tam gdzie są otwory, może też się zatyka.

 

Inny sposób na 'brudną' wodę to właśnie brak roślinek - nie ma kto pobierać substancji mineralnych i wykorzystują to glony.

 

Przy braku roślinek filtr powinien  zbierać większość kupek i resztek pokarmu by nie dostarczać nawozów plastikowym roślinkom. Polecałbym zakup choć 2 roślinek mało wymagających i szybko rosnących.

 

Całkowitej wymiany bym nie polecał, bo można osłabić rybki co skutkuje jakąś chorobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... podmieniam wodę co tydzień z jakieś 30%, pani w zoologicznym mówiła że neonki nie muszą być min 8 bo jeśli mam jakies inne ryby to one z innymi potrafią się bawić i tak jest u mnie bardzo lubią się neonki z gupikami, deszczownicę mogę tak ustawić ale to bardzo ciężko zrobić a nie wystarczy że mam włączony napowietrzacz?? filtr czyszcze co tydzień w wodzie zabranej przy podmianie z akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada nr 1. Nie słuchaj sprzedawców w zoologach. Oni chcą tylko na tobie zarobić.

Filtr czyść mniej więcej co miesiąc, jak zauważysz, że już gorzej chodzi. 

Kup żywe rośliny.

Jakie masz kirysy?

Najlepiej by było, jakbyś dał zdjęcie.

Zbrojnik jak jest dorosły nie je glonów. Glony jedzą tylko młode osobniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup se jakiegoś nurzańca na początek , zobaczysz jak się rozrośnie sam . A może spodoba Ci się akwarium z prawdziwymi roślinkami jak zobaczysz że nie jest to takie trudne . Na zbrojnika za mały litraż kup se 5 otosków i zjedzą ci więcej glonów niż zbrojnik . Pamiętaj że zbrojniki jedzą glony intensywnie tylko w młodości jak dojrzeje to będzie ich jadł mniej i będzie trzeba go i tak dokarmiać , a otoski to ich główny pokarm . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli radzicie kupić krewetki?

jeden kirysek to Albinos drugi to kirys pstry. no właśnie chyba nie chcą na mnie zarobić bo jak by chcieli zarobić to by mi 8 dali a tak to dali tylko 5

 

Edit:

 

No to kupię jakies krewetki zamiast tego glonusia ale jakie mi krewetki polecacie bo nie chcia bym żeby były jakies olbrzymy

 

 

Regulamin 6.1. i 6.2. +1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1. i 6.2. +1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory robiłeś to co Ci radzili w sklepie akwarystycznym i masz brud w akwarium. Nawet jeśli sprzedawca jest uczciwy, to ma zbyt mało danych, żeby Ci pomóc. Kup testy i zbadaj wodę. Na forum jest cały dział o glonach i jeszcze jeden oddzielny o chemii wody. Zajrzyj tam a przekonasz się jakie to ważne.

 

Bardzo prawdopodobne jest, że jakiś czas temu coś zdestabilizowało warunki w twoim akwarium, co spowodowało osłabienie i posocznicę u zbrojnika oraz rozrost glonów. To bardziej prawdopodobne, niż zwalanie zakwitu na brak ryby, która glony zjada.

 

W dużym uproszczeniu.

Im większe akwarium, im mniej ryb i im więcej roślin tym bardziej stabilne i lepsze parametry wody. Ty masz akwarium dość małe, roślin brak a obsadę sporą.

Powtórzę, że to uproszczenie sprawdzające się w typowych "amatorskich" akwariach (trochę zielska i coś ładnego do pływania), bo zakładając akwarium roślinne nie do końca tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już kiedyś pisałem mam brudną wodę w akwarium i za bardzo nie wiem co robić bo poprawy nie widze

czy jeśli kupię roślinki prawdziwe to woda będzie czystrza ?

 

 

Ja ani poprawy nie widzę w pisowni. Ani nic, co by wskazywało na  zapoznanie się z regulaminem.

Regulamin 6.1. i dublowanie tematów. I boinusik: +3. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1. Dublowanie tematów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień filtr, dodaj więcej medi filtracyjnych, ten jest za słaby.

Poczytaj o cyklu azotowym (podklejony temat :obieg azotu w akwarium).

Mętna woda to zapewne  pierwotniaki. Za słaba filtracja, przekarmianie, przerybienie, sztuczne roślinki, niedojrzałe akwarium.

Wszystko to się na to składa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...