Skocz do zawartości

Duża Donica


Micrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pech chciał, że ostatnio w prezencie dostałam welonki od kogoś, kto usłyszał, że interesuję się akwarystyką. Aktualnie welonki sa małe i pozwoliłam je sobie chwilkę przetrzymać w akwarium 80 L. Muszę jednak zorganizować dla nich coś większego, z początku myślałam o 200 L. , ale wpadłam na nowy pomysł. I teraz pytanie czy wypali? Chcę stworzyć oryginalne akwarium, coś w stylu oczka wodnego w domu. Chcę kupić donicę, coś takiego ( tylko większe :mrgreen:  ) 

 

i-donica-misa-oslonka-ceramiczna-z-szamo

 

Zalać wodą, uruchomić filtr. Myślałam o florze typu: rzęsa wodna

 

W ten sposób chcę uzyskać efekt oczka wodnego w domu o pojemności pod 200 L. 

 

Czy ktoś kiedyś coś takiego próbował? 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... pomysł oryginalny i ciekawy. Zastanawia mnie jednak czy da się kupić 200 litrową "donicę"...?  :mrgreen:  No i z czego będzie wykonana? Czy nie będzie czasem reagować z wodą? A potem ciężkie zdziwienie jak ryby będą "bez powodu" padać...

Jak już, to zamiast tradycyjnego filtra akwariowego dałabym jakąś małą fontanienkę oczywiście z wkładami filtracyjnymi.

Ja też kiedyś myślałam o czymś takim, ale raczej z kamienia (marmur, czy coś w tym stylu) i mnóstwo roślin doniczkowych dookoła, taki mały zakątek do odpoczynku, poczytania książki...

Jednak moim zdaniem tego typu "ozdoby" pasują bardziej do dużego holu, niż po prostu do pokoju dziennego, no ale to kwestia gustu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Również o czymś takim myślałem bo moje welony rosną strasznie szybko i akwarium o pojemności 180 litrów wystarczy jeszcze na jakieś 2 miesiące. tak więc od razu odradzam Ci donicę o pojemności ok. 200 l niestety :/ Chyba, że chcesz 2-3 sztuki trzymać. Ja kombinowałem z plastikowymi pojemnikami ale okazało się to niewypałem po zalaniu wodą, za miękkie i bałem się, że pęknie. Zdecydowałem się na zakup gotowego oczka wodnego, które postawię na krytym balkonie i będzie gitarka. Pomysł nie jest zły z tą donicą, może znajdziesz jakaś o odpowiednim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...