Skocz do zawartości

kilka pytań na temat zebr


malan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciał bym wam zadać pytania na które nie znalazłem odpowiedzi lub były sprzeczne ze sobą a mianowicie posiadam akwa 160l wymiary 100x40x40 podłoże to najpospolitszy żwir z zoologa pod nim jest coś co mi dali żeby rosliny lepiej rosły nie wiem co to jest w akwa leżą 3 orzechy kokosowe 3 duże muszle jest kilka kamieni i korzeni tak że akwa według encyklopedi przygotowane pod pielęgnice zebry. jeśli chodzi o obsadę mam w nim 46 zeber w wielkości od 1-1,5cm do 4cm, trochę narybka gupików, mieczyków 4 zbrojniki, 2 kiryski 4 ślimaki i żabę oraz parkę dorosłych mieczyków moje zebry oczywiście w 90% zostaną usunięte z akwa tylko czekam na parę żeczy na które nie znam odpowiedzi a mianowicie

 

- kiedy odróżnie płeć? najlepiej jakby ktoś wiedział przy jakiej wielkości

- po czym poznać że rybki się dobrały w pary?

- czy da w ogóle rade żeby one się sparowały i rozmnażały jeśli one wszystkie są rodzeństwem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium byłoby dobre, ale moim zdaniem dla jednej dobranej pary pielęgnicy zebry.

Resztę radziłbym Ci usunąć samemu z akwarium, bo podczas tarła zrobią to za Ciebie zebry. ;) Jedynie ślimaki mogą zostać w tym akwarium. Poza tarłem te ryby nie są specjalnie agresywne, ale gdy mają tarło robią się bardzo agresywne, co przy zbyt małym akwarium może być zagrożeniem dla reszty obsady.

 

Przy 4-5 cm można już spokojnie odróżnić płeć u tych ryb. A po czym poznać, że się dobrały w parę? Jak się dobiorą, to na pewno to zauważysz, bo łatwo przystępują one do tarła, czego się nie da przeoczyć.

Oczywiście, że spokrewnione ryby mogą się rozmnażać. Jest to jednak niewskazane ze względu na możliwość wystąpienia wad u potomostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz może dlaczego jest między niki taka przepaść w wielkości ??

i przy jakiej wielkośći będą się dobierać w pary? żebym wiedział kiedy mniej więcej szukać im nowego domu?

aha i u mnie w akwa nie wiem dlaczego ale kamienie i zwir sa pokryte takim jakby meszkiem zielonym czy to nie będzie im pzeszkadzać w żłożeniu na nich jaj??

Edytowane przez kubas
Zdania zaczynamy z wielkiej litery!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a nie wiesz może dlaczego jest między niki taka przepaść w wielkości ??

W każdym miocie są osobniki słabsze i silniejsze, które mają lepszy dostęp do pożywienia i przez to szybciej rosną. To coś w rodzaju doboru naturalnego. Jednym słowem - geny...

 

 

 

i przy jakiej wielkośći będą się dobierać w pary? żebym wiedział kiedy mniej więcej szukać im nowego domu?

Dobierać w pary będą się po osiągnięciu dojarzłości płciowej, czyli tak od ok. 4-5cm długości.

 

 

 

aha i u mnie w akwa nie wiem dlaczego ale kamienie i zwir sa pokryte takim jakby meszkiem zielonym czy to nie będzie im pzeszkadzać w żłożeniu na nich jaj??

Spokojnie, dadzą sobie radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz rozmnożyć zebry , to najpierw oddaj 90% wszystkich ryb. Zostaw np 6szt zebr i wtedy czekaj aż wyodrębni się para . Parę zostaw , resztę oddaj. Przy 46szt tych ryb to do 5cm one raczej nie urosną , chyba że jakimś cudem będą się gnieździć i jeśli poziom no3 ich nie zabije to powoli same będą się wykańczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. :) Zostaw sobie kilka sztuk, poczekaj aż się dobierze para i zostaw tylko ją w akwarium.

Jeszcze dodam od siebie małe pytanie - będziesz potem miał co robić z potomstwem? Bo zebry rozmnażają się bardzo chętnie i po jakimś czasie wrócisz praktycznie do stanu początkowego...

Edytowane przez Andrewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprzedałem wszystkie rybki zostawiłem sobie 2 zebry jedną która była największa ze stada ma teraz około 5-6cm i bardzo ściemniała i drugą około 3cm ale mam problem bo one już chyba nie rosną da radę coś z tym zrobić ? Warunki mają dobre podmieniam wodę nie jest zaazotowana itd. W dodatku gupiki i mieczyki nie kopulują co jest grane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...