Jump to content

Czy wystarczy światła?


 Share

Recommended Posts

Zależy jakie rośliny, te mniej wymagające dają sobie radę. Ale światło to nie wszystko...

to było by na tych ledach jakieś 0,3 w na litr

? W czerwcu mam zamiar dać ziemię pod żwir.A rośliny to mchy nurzance anubiasy kryptokoryny.

Link to comment
Share on other sites

Czy na pewno potrzebujesz ziemi pod żwirem? Rośliny, które wymieniłeś raczej tego nie wymagają. Kryptokoryny będą rosły, może powoli ale zawsze powinny. Nurzańce rosną z reguły jak głupie, całkiem okazałe anubiasy widziałem w zbiorniku z podłożem z muszelek i szklanych kulek (serio, choć w podłożu rzecz jasna nie siedziały a właściciel zbiornika nie słyszał o nawozach), mech to raczej światła już może potrzebować by się ładnie rozkrzewić, im bliżej światła tym lepiej urośnie.

Co do tego oświetlenia z linka się nie wypowiem, ale z pewnością za mniejsze pieniądze mógłbyś sobie sam coś zlutować z power ledów.

 

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Czy na pewno potrzebujesz ziemi pod żwirem? Rośliny, które wymieniłeś raczej tego nie wymagają. Kryptokoryny będą rosły, może powoli ale zawsze powinny. Nurzańce rosną z reguły jak głupie, całkiem okazałe anubiasy widziałem w zbiorniku z podłożem z muszelek i szklanych kulek (serio, choć w podłożu rzecz jasna nie siedziały a właściciel zbiornika nie słyszał o nawozach), mech to raczej światła już może potrzebować by się ładnie rozkrzewić, im bliżej światła tym lepiej urośnie. Co do tego oświetlenia z linka się nie wypowiem, ale z pewnością za mniejsze pieniądze mógłbyś sobie sam coś zlutować z power ledów.Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

A mógł byś dać link do tych power ledów na allegro?
Link to comment
Share on other sites

Wpisz po prostu 'power led 1W', będą ledy na gwiazdkowym radiatorku za kwotę ok. 2,90zł. Są zimne białe, czerwone i niebieskie z tych co akwarystów mogą interesować. Do tego trochę profila aluminiowego, zasilacz montażowy, pasta, parę metrów kabla i lutownica :) Wyjdzie taniej i robisz praktycznie pod wymiar własnego zbiornika, dokładasz kolorowe dla wybarwienia ryb i wzrostu roślin, w sumie co kto lubi :)

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...