Skocz do zawartości

450 litrów - jak przenieść?


maziama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O tym też pomyśleliśmy :-) Ja już mojego męża tak "drążyłam" także spoko  :mrgreen:  Wylewki będą robione na tym samym poziomie, co stara podłoga, nawet jak się jednak zdecydujemy na podłogówkę (czyli jednak parę cm dojdzie) to jest opcja "wkucia się" nieco w piwnicę - przynajmniej tak mi tłumaczył. Tak więc poziom planowany ten sam, na szczęście :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nie na szczęście ;)

Bo gdyby jednak była niżej to są dwie opcje, podsuwasz szafkę z baniakiem do granicy obu podłóg (bo starą możesz porysować ) i :

 

1 Robisz z ładnej płyty na niskich, solidnych kułeczkach platformę, nasuwasz na nią szafkę, jedziesz na miejsce i tak zostawiasz. Później w razie potrzeby jeździsz z baniakiem gdzie chcesz :)

2 Przy niewielkiej różnicy kładziesz stary koc (dla zabezpieczenia nowej podłogi) i nasuwasz na niego szafkę, a później na kocu przeciągasz/przesuwasz ją na docelowe miejsce i tak zostawiasz, a wystający koc po prostu ładnie odcinasz nożykiem do tapet. ( ta opcja może też zadziałać przy równych poziomach, trzeba tylko nasunąć szafkę na koc ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... no przy tej opcji to faktycznie "nie na szczęście" ;)

"Na szczęście" to przy opcji z platformami, bo wtedy różnica poziomów byłaby ryzykowna. No ale zawsze mogę tupnąć nogą i powiedzieć podłogówce stanowcze "nie!" i wtedy będzie nowa podłoga kilka cm niżej ;-) Wtedy - teoretycznie - z kocykiem mogłoby wypalić. Piszę "teoretycznie", bo jaki kocyk wytrzyma ciągnięcie takiego ciężaru...? Pamiętam z dzieciństwa, że z siostrami się tak w kocykach po podłodze ciągnęłyśmy. Zgadnijcie kto przeżył - my czy kocyk?  :twisted:

Nie no żart, oczywiście "kocyk" o odpowiedniej "mocy" można skombinować, ale nasunąć szafkę na kocyk...? Tu już moja wyobraźnia nie sięga  :mrgreen:

 

Czyli w sumie, jeśli - z jakichś nieprzewidzianych powodów - jednak różnica poziomów podłóg będzie, to opcja platform odpada, pozostaje przenoszenie przez kulturystów...? Chyba, że nowa podłoga będzie niżej, to przenosiny baniaka kawałek drogi i - jak pisał Sławek - platforma na nową podłogę , a dalej już z górki. Jak będzie wyżej, to platforma na starej podłodze, a dalej "pieszo"...

 

Ale żem sobie gry-plan ułożyła  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kcykiem to ciągnięcie z jednej strony, a pchanie szafki na nim z drugiej, kocyk bardziej jako zabezpieczenie podłogi niż nośnik ;)

Z nasunięciem szafki na niego nie powinno być problemu.

 

PS.Ostatnio przesuwałem na panelach ( bez koca ) swoją szafkę z akwa 600L, w sumie ważyło to ok 250kg. Na panelach nie ma nawet ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhmm... zdjęcie?  :oops:  Mój "aparat" pożegnał się z tym światem, została mi tylko komórka, więc jakość zdjęć wiadoma. Pewnie dlatego jeszcze nie mam tego baniaczka w galerii  :mrgreen:

Ale mam niusa! Dowiedziałam się, że całkiem przypadkiem ;-) weszliśmy w posiadanie wózka paletowego :-D

Coś w tym stylu http://www.promag.pl/Wozki_paletowe,p,9054.html

To chyba dobra wiadomość...? Jak dobrze pokombinować to może posłużyć nawet do samego dźwignięcia akwarium z szafką, tak, żeby coś pod nią podłożyć (bo przypominam, że szafka jest bez nóżek) i podjechać bez problemu tym paleciakiem, zgarnąć całość i odtańczyć taniec sukcesu :-D

A to oznacza, że znowu zaoszczędzę na karkóweczce, bo osiłkowie nie będą potrzebni  :razz:

Także pokson, sam rozumiesz, że nici z grilla ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...