Skocz do zawartości

problem z rybkami zdychają pomocy


angelika1604
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich potrzebuje pomocy od pewnego czasu około 2 miesięcy regularnie zdychają mi rybki w akwarium średnio 1 ryba na tydzień i nie wiem co może byc tego przyczyną , przez ostatni miesiąc zdechły mi skalar pielęgnica elliotti i pięlęgnica akara oraz molinezja , teraz dziwnie zachowuje się kolejna elliotti tzn chowa się w krzaczkach , nie je , stoi przy filtrze z wyglądu rybka wygląda normalnie nic niepokojące nie zaobserwowałam 

może powiem coś więcej o akwa 

akwarium 120 litrów obecnie pływa parka molinezji parka skalarów i parka elliotti 

- obsadzone roślinkami dość dużo 

-filtr zewnetrzny kubełek caskada 700

-temperatura 25 stopni 

-używam naw,óz do roslinek potassium z profito 1ml / dobe

-oraz carbo w płynie 2ml /dobe

-oraz nawóz z easylife profito 1ml/dobe

 

karmię rybki pokarmami w płatkach z jbl 

co tydzień podmiana wody 20% 

 

z ozdób to mam korzenia który lubią wszystkie rybki ponieważ maja w nim kryjówke 

 

to może teraz testy jakie robiłam w oststnią niedziele 

 

-ph 7,6

-no2-0,05

-po4 0,6 

-no3 20 

testy robione z jbl 

 

wydaje mi się że napisałam wszystko , bardzo proszę o pomoc 

 

Luna: Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO2 to trucizna  i jego obecność świadczy o braku bakterii nitryfikacyjnych. NO3 to też trucizna i należałoby zmniejszyć jego stężenie.

Zobacz czy woda w akwarium ma dobrą cyrkulację. Dobra poprawia natlenienie podłoża a co za tym idzie dostarcza tlen dla bakterii.

No i akwarium masz trochę za małe na te wszystkie rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam teraz zrobić ??czy ta rybka która jak widać jej juz podtruta ma szanse na przeżycie? co powinnam zrobić

 

Edit:

 

cyrkulacja w akwa jest dobra , mam filtr zewnetrzy cascade 700 i zamontowana deszczownie przy lustrze wody

 

Luna: Regulamin - 6.1 i 6.2

Ostrzeżenie.

Edytowane przez Luna
Regulamin - 6.1 i 6.2. Ostrzeżenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...