Skocz do zawartości

Umierające i podgryzane gupiki


orinoko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam kilka dni temu 4 gupiki, wszystko zrobiłam tak jak trzeba: woda z rybkami została włożona do akwarium w celu wyrównania temperatur, dolałam wody z akwarium do rybek i dopiero potem przeniosłam je do akwarium. Niestety jak wróciłam ze szkoły to jeden gupik był praktycznie cały zjedzony( nie miał płetw i wygryziony miał kawałek brzucha ). Z gupikami są danio i 7 neonek, ale to chyba danio, bo już kiedyś mi się tak zdarzyło (identyczna sytuacja) i jak poszłam do zoologicznego to sprzedawca powiedział, że płetwy gupików się "rozpuszczają" i danio wyczuwają mięso i je podgryzają, pokierował mnie sprzedawca żebym wymieniła połowę wody i też tak zrobiłam, ale w dalszym ciągu gupiki padały jeden za drugim. Błagam pomóżcie mi, bo nie mam pojęcia co jest nie tak. Pewnie coś z wodą, ale nie jestem pewna, używam preparatów do uzdatniania wody itp, ale jak widać to nie działa, a gupiki w dalszym ciągu umierają. Powinnam odseparować na stałe te danio? 

Za wszelkie rady i uwagi i polecenia będę dozgonnie wdzięczna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podaj parametry wody.

2. Jak często podmieniasz wodę?

3. Litraż zbiornika...?

4. W jaki sposób myjesz filtr?

5. Jaka temperatura? Danio wolą chłodniejszą wodę, a gupiki cieplejszą.

6. Ile jest danio? Jeden?

 

Pierwsze słyszę żeby płetwy gupików się rozpuszczały. Nie słuchaj sprzedawców w zoologach, bo oni chcą tylko na tobie zarobić, żebyś przyszła po więcej ryb.

Podgryzanie może być spowodowane za małym litrażem zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. parametry wody sprawdzałam w zoologicznym to ph wynosiło ok. 8

2.wodę podmieniam co tydzień o 25-30% 

3.30litrów

4.odlewam trochę wody z akwarium do miski i płuczę w niej filtr

5.temp. od 23 do 26 stopni, przeważnie 25

6.danio są 3 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za małe akwarium na danio. Oddaj je albo sprzedaj. To raczej główna przyczyna zdychania gupików. Jak pozbędziesz się danio, podmień  większość wody, gupiki powinny przestać zdychać. No i nie dolewaj żadnych uzdatniaczów, polepszaczów i w ogóle, tylko pogarszasz jakość wody.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...