Jump to content

Recommended Posts

Witam, posiadam akwarium 30l oraz pompkę z filtrem, grzałkę z termostatem, oświetlenie. Chcę kupic do akwarium bojownika syjamskiego(samca). Tutaj zaczyna się moje pytanie jakie gatunki ryb mogę dokupić aby mogły z nim egzystować w jednym akwarium czy moze lepiej niech zyje sam (z glonojadem)  ?

nemo130: Pisownia!

Bojowniki trzyma się w haremach (samiec i dwie samice)ale na to tez jest za małe wiec tylko ten samczyk i starczy.

Ja bym samicy nie wkładała. Pomyśl o  Halfmoonie zamiast syjamskiego ;) Jedna ale konktretna ryba :)

Edited by gracjanna

Ja bym samicy nie wkładała. Pomyśl o  Halfmoonie zamiast syjamskiego ;) Jedna ale konktretna ryba :)

Tylko gdzie go dostanę ?

Halfmoon to odmiana płetw bojownika syjamskiego.

W tak mały akwarium to tylko 1 bojek, i pare ślimaków (albo 1 ampularia) jeśli będzie dobrze zarościęte to możesz spróbować z krewetkami Red Cherry.

W stacjonarnych sklepach nie widziałam wiec allegro, tylko patrz na komentarze ;)

No i giełdy, ostatnio we Wrocku były piękne :)):

Ok wielkie dzięki. Powiedzmy jakbym zrezygnował z tego bojownika to jakie ryby tam mogę trzymać i w jakiej ilości (proste w hodowli) ?

Edited by Wicher92

Gupiki. 1 samiec i 2/3 samice lub 5 samców. Jeśli masz dostęp to możesz trzymać Drobniczki Jednodniówki albo zrezygnuj z rybek i zrób krewetkarium.

Można też trzymac małe borarasy, ale są nieco bardziej wymagające.

Dzwoniłem do pobliskich sklepów akwarystycznych i w jednym moze sprowadzić mi odmian Halfmoon ale za ok 50-80zł. Opłaca się ?

Zacznijmy od tego czy zbadałeś twardość wody, bojowniki czują się wyśmienicie w wodach miękkich zapewne nie sprawdziłeś jaką masz wode ;]

Zacznijmy od tego czy zbadałeś twardość wody, bojowniki czują się wyśmienicie w wodach miękkich zapewne nie sprawdziłeś jaką masz wode ;]

Test mam kupione ale jeszcze nie próbowałem bo akwarium dojrzewa z 2-3 tyg a mam dopiero 1 tydzien

pH i twardość się nie powinny za bardzo zmienić jeśli nie masz czegoś co by na to wpłynęło także zrób test. Co do bojków to sprawdź na Allegro jakie są ceny i gdzie są najbliżej Ciebie i przekalkuluj czy się opłaci bardziej - w sklepie, czy ewentualnie gdzieś po nie jechać/wysyłać. Jak w sklepie zamówisz to gość pewnie weźmie to co znajdzie w hurtowni więc nie koniecznie będzie to taki jak byś chciał.

Pięknego bojka halfmoona, wraz z haremem samic, znalazłem na swoim regionalnym forum, za niewielkie ( stosunkowo do cen sklepowych) pieniądze. Fakt, zeszło się trochę czasu, ale warto poszukać.

W przypadku bojowników szczególnie warto szukać w różnych źródłach żeby znaleźć "tego jedynego" :)