Skocz do zawartości

Parametry po zmianie filtra i zmianie dekoracji


duugas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio(5 dni temu) w moim akwarium wymieniany był filtr oraz przesadzałem rośliny. Dziś przeprowadziłem testy paskowe JBL 6in1.

Wyniki to:

25-50 NO3

2NO2

>21 GH

15 KH

8 PH
 

Proszę o wskazówki co do parametrów.

Akwarium:

-30l

-grzałka 50W
-filtr mini fan

-oswietlenie 11W

 

Obsada:
3 kiryski

7 neonow

krewetki red cherry(3+małe)

oraz babaulti (3+małe).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ostatnio(5 dni temu) w moim akwarium wymieniany był filtr oraz przesadzałem rośliny. Dziś przeprowadziłem testy paskowe JBL 6in1.

 

Wymieniłeś filtr całkowicie? Powinieneś zostawić stary i dołozyć nowy. Masz zero bakterii w filtrze w tym momencie.

Dodatkowo wzruszyłeś podłoże - trochę materii wydostało się do wody - stawiałabym na duża ilość azotanów.

 

Testy paskowe bywają mało miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się odnieść do tych wyników ponieważ przeprowadzane były testami paskowymi, a te jak wiadomo są bardzo niedokładne. Jeżeli brać na serio wyniki to NO2 na poziomie 2 mg/l jest śmiertelne dla ryb żyjących w tym zbiorniku. Jeżeli fundusze pozwalają to proponowałbym zaopatrzenie się w testy kropelkowe. Na początek wystarczą podstawowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów przeprowadziłem testy paskowe.

 

Wyniki:

 

10 NO3

0,5 NO2

>21 GH

15 KH

7,6 PH

 

Poprzedni test zaraz zrobiłem po przesadzaniu roślin.

 

 

Wymieniłeś filtr całkowicie? Powinieneś zostawić stary i dołozyć nowy. Masz zero bakterii w filtrze w tym momencie.
Dodatkowo wzruszyłeś podłoże - trochę materii wydostało się do wody - stawiałabym na duża ilość azotanów.

Testy paskowe bywają mało miarodajne.

 

Nie dokładnie tak zrobiłem. Wyjąłem stary ale gąbkę ze starego upchnąłem do nowego i tak pochodziła 2 tygodnie potem przesadziłem rośliny.

 

 

NO2 -2 ? I ryby żyją?

 

Na 30 L?  I pH 8?

Powiedz, że żartujesz...

Najwidoczniej :) Co do obsady wiem że dużo ludzi mnie skarci. Może w przyszłości zainwestuje w większe akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...