Skocz do zawartości

jaką szafkę pod akwarium 50*30*35 52,5 litra kupić


noey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam jest to mój pierwszy, miejmy nadzieję nie ostatni post  :D a więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś zrobiłem napisałem źle :D także witam wszystkich i mam zarazem pierwsze pytanie od siebie :) mam akwa obecnie o wymiarach 50*30*35 52,5 litra wcześniej miałem profilówkę 23 litry którą miałem na starej komódce, obecne akwa chwilowo mam na biurku komputerowym chwilę miałem je na tamtej komódce, ale szybko zabrałem akwa z tamtąd, bo miałem wrażenie, że może się zawalić. Także chcę kupić stolik pod akwa na allegro znalazłem stolik diversy za 99 pln + 20 przesyłka o takie http://allegro.pl/diversa-szafka-60x30x60-czarna-prosta-pod-akwarium-i3253057225.html w sumie byłoby dobre, i pewnie by się nie załamało, ale mam boczne oświetlenie i chciałbym mieć trochę luzu po bokach akwarium dlatego zastanawiam się czy nie kupić 80-siątki tej http://allegro.pl/diversa-szafka-80x35x60-czarna-prosta-pod-akwarium-i3248989560.html ale z drugiej strony zastanawiam się czy rozłożenie ciężaru będzie odpowiednie i czy szafka się nie złoży nie połamie skoro ciężar bd w środkowej partii szafki, co o tym sądzicie proszę o odpowiedź

 

pozdrawiam

 

 

Zwróć uwagę na pisownię!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem sklepach meblowych typu Abra meble, Jysk i nie mają tego typy szafek/stolików, w tygodniu jeszcze poszukam zakładów stolarskich i wypytam co jak, i za ile mogą wykonać. Zobaczymy jak to cenowo będzie wyglądało.

Edytowane przez noey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w innym sklepie osiedlowym i sprzedawca odradził mi zakup szafki o ktorej wspominałem (diversa) ba pokazał mi niemal identyczną wymiary takie same budowa bardzo podobna, obejrzałem cóż kicha straszna. Doradził mi by na wymiar zrobić stolik z płyty (pełne drewno, a nie płyta wiórowa) 22 mm z 4 masywnymi nogami kształt do wyboru rożne opcje kolor tak samo. Cena max 180 pln może będzie nieco mniej. Co o tym myślicie? Wymiary wstępne 80x35x75 wysokości. Widziałem ich wyroby jakościowo wydają się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę zamawiać już stolik wymiary jednak 60*40*75 wysokości, by mnie nie korciło w przyszłości kupywać większy zbiornik, zostanę przy tym co mam 50/30/35 52,5litra, wymiary sądzę stolika będą odpowiednie po 5 cm od każdej krawędzi stołu bd akwa, stolik bd wykonany z płyty pełne drewno o grubości 22mm, oparty będzie na czterech masywnych nogach, do których na połowie wysokości będzie zamontowana druga płyta by móc tam poukładać rzeczy dotyczące akwa (napowietrzacz, pokarm i takie tam inne rzeczy). Koszt jednak będzie wynosił 200 pln (ciężko ze zniżeniem u nich ceny, byłem w drugim meblowym to oferowali mi szafkę z drzwiczkami wykonanie płyta wiórowa meblowa z tym, że blat 28 mm, reszta płyt 18mm ponoć pierwsza z ich ręki byłaby to szafka akwarystyczna, ponieważ ogólnie zajmują się innym segmentem jeśli chodzi o meble cena wg nich to 260 pln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drugim meblowym to oferowali mi szafkę z drzwiczkami wykonanie płyta wiórowa meblowa z tym, że blat 28 mm, reszta płyt 18mm ponoć pierwsza z ich ręki byłaby to szafka akwarystyczna, ponieważ ogólnie zajmują się innym segmentem jeśli chodzi o meble cena wg nich to 260 pln).

 

Jeśli z blatem kuchennym to nie wychodzi drogo, jednak pod akwarium 50l się nie opłaca.Mam rozumieć że ten twój stolik będzie miał takie nogi jak np.ława?

Edytowane przez mati007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...