Skocz do zawartości

Kilka problemów... Co to za glon?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka problemów. Są różnych kategorii i nie chciałam robić kilu tematów więc postanowiłam dać wszystkie do tego tematu w tym dziale. Jeśli nie powinnam go tu dawać to przepraszam.

Pierwszy problem - ślimaki. Dokładniej rozdętki. Na razie to nie jest jakaś super plaga, ale jest ich dość sporo. Często są na szybie i liściach. Powinnam je już teraz zdetronizować? Czy są pożyteczne i je zostawić?

Drugi problem - chyba oczlik. Patrze sobie na brud na szybach (miałam właśnie ją wyczyścić) i nagle biały punkcik przeskoczył mi przed oczami. Przyjrzałam się dokładnie i to coś ma jakby dwa białe kółka i czułki. Udało mi się zrobić zdjęcie ale niewyraźne. Czy to oznacza że coś jest nie tak z wodą? Czy ryby go zjedzą?

Trzeci problem - osad na nadwódce, chyba krasnorosty. Taki jakby biały puch, usunęłam palcami i wrócił, może powinnam wziąć cięższy sprzęt na niego? Czy to w ogóle krasnorost?

Chyba to wszystko. Akwarium stoi 2 lata, dość sporo zarośnięte, obsada:
1 gurami marmurkowy + 1 mały
9 neon czerwony
5 kirys albinos
1 zbrojnik niebieski
1 krewetka filtrująca

Akwarium 112l.
Filtr czyszczę jak już gorzej chodzi i jest brudny, jakoś tak co miesiąc, myję go w wodzie z podmianki.
Podmianka co tydzień 1/5 akwarium.
Temperatura 26 stopni.
Nawożę kulkami g-t i nawozami ,,symfonia złota" z allegro.
Z testów zostały mi tylko na Ph... Wynik - Ph: 7
Proszę o pomoc.

post-13482-0-81828200-1368897669_thumb.jpg

post-13482-0-37313100-1368897685_thumb.jpg

post-13482-0-63133300-1368897713_thumb.jpg

Edytowane przez kostka99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad ślimaka - kup helenkę - u mnie 1 sztuka załatwiła sprawę w tydzień - ciągle siedziała zakopana ale pewnie nocą szalała - bo znajdowałem tylko muszelki - a była jedna na 112l - co prawda wyciągałem rozdętki jak zauważyłem - ale potem przestałem. 

 

Glony  - u mnie sie podobnie zaczęło -a teraz mam mase nitek - wlaśnie walczą - szczególnie EC + doprowadzenie poziomu N do P + inne zabiegi - nie pisze jakie bo experymentuje - jak się sprawdzi napisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, zobaczę czy w zoologu mają helenki. Co do glonów, to już ich na liściach nie widzę, a z nich nic nie usuwałam mechanicznie. Pewnie krewetka zadziałała.

A o co chodzi z oczlikiem? Z dnia na dzień jest go coraz więcej, jak włączam światło rybom, taka mała chmara oczlików pływa przy powierzchni, po jakimś czasie się rozprasza. Powinien być w akwarium? Ostatnie, co dodawałam do akwarium, to krewetka filrtująca. Czy ona mogła przenieść oczliki z zoologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...