Skocz do zawartości

Marniejące rośliny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie rośliny mi marnieją jeżeli możecie to pomóżcie poniżej daje zdjęcia.

Obsada:

Mieczyki 6

Gupiki tego mam pełno nie do zliczenia powoli je sprzedaje

Molinezje 6

Platki 6

Glonojady 2+15

Kosiarka

Gurami 2

Skalary 4

TAK WIEM ŻE MAM ZA DUŻO RYB NIE PISZCIE MI!!!!!!!!!!

Filtracja Aquael Fan 2

Grzałka Aquael 100W z termostatem temperatura 26 stopni

Oświetlenie 1X Aquael ECOLIGHT 24W

Nawożenie i CO2 brak ale zamierzam cytrynownie zrobić, ale nie mam schematu jeżeli ktoś może wstawić będę wdzięczny:D

Rośliny:

tzw. Orzech

Anubias Niski

Żabienica Blehera

I dwie rośliny których nie umiem zidentyfikować:

zdjecie0023.jpg
zdjecie0024.jpg
zdjecie0026.jpg

Zdjęcia marniejących liści:

zdjecie0012.jpg
zdjecie0013.jpg
zdjecie0014.jpg
zdjecie0015.jpg
zdjecie0016.jpg
zdjecie0017.jpg
zdjecie0020.jpg
zdjecie0021.jpg

Edytowane przez Miszczu1203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 dostarcza węgla roślinom powodując ich wzrost. Rośliny uwalniają substancje alleopatyczne hamując rozwój glonów. Co2 obniża ph wody. Co2 powodując wzrost roślin zwiększa ich zapotrzebowanie na pierwiastki, co bez nawożenia prowadzi do sterylizacji wody i glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale teraz wytłumacz mi dlaczego tak jest czemu ta woda zrobiła się jałowa. Bo tak rośliny zaczęły marnieć ok 2 miechy temu jak zmieniałem akwarium na większe z 60 na 120L woda cała była nowa odstała 2 tygodnie przez pierwszy miesiąc rośliny rosły nawet ok ale teraz to jest tragedia co tydzień wyrzucam pełno dziurawych liści. Powtarzam moje pytania. Czy nie mam za słabego oświetlenia ? Jakiej firmy oraz jakie dokładnie nawozy polecasz? Wcześniej tez nie nawoziłem ani nawozami ani CO2 i rośliny były te same i miały się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 120l i 24 W ?  To mało. Woda w kranie jest jałowa, choć nie zawsze. Robiąc podmiany też nawozisz. Wg norm wody pitnej w Polsce dopuszczalne w kranie no3 to maks. 50mg/l ipo4 do 6,0mg/l. Z reguły te związku są na minimalnym poziomie, tj. no3<10mg/l po4<0,1mg/l. Fe prawie niewykrywalne. Rośliny zużywają te związku powodując ich braki. Braki = zahamowanie wzrostu=glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok już wszystko wiem. Teraz powiedz jakiej firmy i jakie dokładnie nawozy polecasz. żeby to znowu było ładne.

Zastanawiałem się nad Aqua Artem a dokładniej:

Planta Gainer Pro Micro 500 ml

Planta Gainer Pro Macro GREEN 500ml

Planta Gainer K+ 500ml

Planta Gainer Carbo 500 ml

Nie jest tak drogo za wszystkie te nawozy + wysyłka wychodzi ok. 71zł, ale mogło być taniej czytałem coś o nawożeniu solami ale do tego są potrzebne testy możesz mi napisać dokładnie jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sole płaciłem 20zł z wysyłką, dokładnie:

KNO3

K2SO4

KH2PO4

Mg2So4

chelat Fe 8% lub 13%

+mikro - intermag lub jakiś gotowiec

 

Do tego potrzebujesz

-5l wody destylowanej

-waga z dokladnością do 1g

-strzykawki

-słoiczki 300ml

 

Przewaga soli jest taka, że możesz operować dawkami i walczyć z glonami. Stosuje je od zawsze i jest ok. Poszukaj kalkulatora ZUlixa i o mieszaniu. To nie jest trudne.

 

Testy na no3 i po4 - podstawa.

 

 

Co do gotowców:

 

-nieznany skład chemiczny - tzn. nie wiesz ile 1ml np. Planta Gainer K+ 500ml podnosi potas. Przy solach jest to precyzyjnie wyliczone matemayznie.

-lejesz wg producenta, a to po przekroczeniu stężeń lub z powodu niedoborów powoduje glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No3 i Po4 to podstawowe dwa czynniki decydujące o glonach. Znając te parametry można kontrolować glony.  Te testy to absolutne minimum przy nawożeniu (jakimkolowiek - solami czy gotowcami). Testy są niepotrzebne jeśli umiesz czytać z roślin.

 

 

Przeczytaj

http://forum.superakwarium.pl/nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html
http://forum.superakwarium.pl/post495582.html?hilit=przepis%20na%20akwarium%20ro%C5%9Blinne#p495582

 

Tam jest o nawożeniu.

 

Przykładowa sól z allegro:

http://allegro.pl/kno3-azotan-potasu-czysty-rosliny-gratis-i3205085963.html

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...