Skocz do zawartości

Obsada 240l ...


Grader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie  :mrgreen:  i odrazu dziękuje za każdą odpowiedz.

 

 

 

Otóż mam w planach założenie akwarium profilowanego (240l) o wymiarach 120cmx40cmx50cm.

  1. Filtracja: Filtr zewnętrzny AQUAEL UNIMAX 500 oraz Filtr wewnętrzny AQUAEL Filtr FAN 3 Plus (jedyna rzecz na której nie mam zamiaru oszczędzać)
  2. Grzałka tu jeszcze nie dokonałem wyboru może ktoś coś mi poleci zdaje mi się że 250W starczy
  3. Oświetlenie zapewne 2 świetlówki po 30 W
  4. Oczywiście w skład mojego akwarium będą wchodziły podstawowe rzeczy takie jak mata pod akwarium itp.
  5. Mam do wykorzystania że tak powiem dwie wody chociaż nie różnią się zbytnio, ale zawsze jednak jest to jakaś różnica a mianowicie woda1 :  Gh - 15  Kh - 11   woda 2 : Gh - 12/13 Kh - 8.5

 

Jeśli chodzi o ryby prosiłbym o waszą pomoc mianowicie chodzi mi tu o akwarium wielo gatunkowe jednak z chęcią posłucham waszych opini na temat biotopów gdyż nadal nie jestem w pełni zdecydowany co do ryb wielogatunkowych.

 

Roślinność tu mam większy dylemat mianowicie chciałbym stworzyć rybom jak najlepsze środowisko jednak cieszące i moje oko co mam namyśli już tłumacze. Chodzi mi tu o to aby moje akwarium było prośnietę (nie ukrywam lubię patrzeć jak coś rośnie :razz: ) lecz zarazem aby było przyciemnione (wtedy tworzy piękną kompozycje według mnie) zatem nie mam pojęcia czy da się to połączyć w całość. I jeszcze jedno pytanie czy bańka z CO2 jest koniecznościa??

 

Podłoże tu chyba wybiorę piasek jest to chyba najlepsze połączenie dla przyciemnionego pięknie zarośniętego akwarium jak sądzicie??

 

Prosiłbym o odpowiedzi doświadczonych akwarystów jak również i innych osób które chętnie dodadzą coś od siebie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zadałem trudnego pytania hehehe czy może jednak ? :mrgreen:  Zależy mi na waszych opiniach i doświadczeniu, ogólnie na wszystkim. :mrgreen: :mrgreen: Po prostu powiedzcie jak wy byście widzieli to akwarium , każdy pomysł jest dobry . Wyluzujcie się ;PP :mrgreen:

Edytowane przez Grader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, musisz wybrać czy chcesz akwarium biotopowe (głównie ryby), czy roślinne bo nie da się tego za bardzo połączyć.

Dlaczego? 

I tutaj uzasadnię, ryby mają to do siebie że wykopują rośli, nieraz się poganiają po akwarium i zaczepią jakąś roślinę, więc kompozycja będzie ładnie wyglądać ale przez 3-4 dni, dlatego nie miesza się akwarium roślinnego z biotopowym. I jeszcze jedno jeśli byś się zdecydował na akwarium roślinne to nawożenie CO2 jest wymagane dla lepszego wzrostu roślin. Co do podłoża jeśli akwarium biotopowe to piach jest ok, ale jeśli akwarium roślinne to bardziej bym poszedł w podłoże aktywnie chemicznie, nie robi krzywdy rybą, ale i za razem nawozi rośliny co wzmacnia je i przyśpiesz wzrost.

To jak się zdecydujesz to napisz a ja coś pomogę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...