Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dyfuzor ze strzykawki z lipy i jest świetny. Po prostu kawałek lipy odcinasz i musisz go wepchać na "chama" 8-) , ja swój dyfuzor ze strzykawki robiłem 2 dni... Raz kołek za duży raz za mały, aż w końcu go lekko wyszlifowałem pilnikiem do paznokci i wszedł.

Ps. Uważaj aby Ci strzykawka nie pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam takie pytanie do was :))

Zamierzam zrobić bimbrownie, chciałbym się dowiedzieć czy dobrym pomysłem byłoby podłączenie rurki od bimbrowni pod rurkę do napowietrzacza.

Zamieściłem rysunek z wyjaśnieniem o co mi dokładnie chodzi.

Legenda:

1. akwarium

2. napowietrzacz

3. bimbrownia

4. rozgałęziacz (powietrze od napowietrzacza + CO2 z bimbrowni prosto do akwarium)

5. zaworek przeciw zwrotny ( aby powietrze nie szło do bimbrowni)

 

Co o tym myślicie ?

post-7849-13685162633626_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. zaworek przeciw zwrotny ( aby powietrze nie szło do bimbrowni)

Zaworek przeciw zwrotny nie jest po to by powietrze nie szło do bimbrowni tylko po to żeby woda z akwarium tam się nie dostała.

 

Zupełnie nie rozumiem Twojego pomysłu. Po co z "głupią" bimbrownią tyle kombinować?

Jak można podłączyć powietrze z napowietrzacza razem z CO2? Wtedy to jest bez sensu, bo CO2 się nie rozpuści.

 

Dla mnie totalna bzdura ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Ci się takie ciśnienie wzięło O.o

 

Chyba kupiłeś jakąś tandetę. Niemożliwe żeby kostka lipowa tak słabo zdrabniała pęcherzyki CO2. To wygląda jakby CO2 wydobywało się z kamienia napowietrzającego. Kostka lipowa rozdrabnia CO2 na bardzo drobny pył.

1) Jak kupiłem kostkę JBL za 13zł to miałem jeszcze większe bąble. Lipa bywa lipna ;)

 

2) 1410 to nie jest dobra proporcja. Za szybko to pracuje. Zimą (temp w pokoju około 21) daję 2,5dag (1/4 kostki) a latem (temp. pokojowa >25) tylko 1,25dag (1/8 kostki)

 

3) Ważne jest aby dawać wodę odstana lub przegotowaną - chlorowana prosto z kranu zabija większość drożdży

 

4) To, że dyfuzory do bimbrowni się nie nadają i takie tam bzdurne stwierdzenia że ciśnienie za słabe to efekt nieszczelności. Mam dwa akwa, dwie takie same bimbrownie, jedna z dyfuzorem na dnie (niema niemożliwe przedmuchanie tego płucami) oraz w drugim mam kamień na wlocie filtra, czyli w podciśnieniu. Do samego końca liczniki bąbelków w obu bimbrowniach pokazują niemal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) To, że dyfuzory do bimbrowni się nie nadają i takie tam bzdurne stwierdzenia że ciśnienie za słabe to efekt nieszczelności. Mam dwa akwa, dwie takie same bimbrownie, jedna z dyfuzorem na dnie (niema niemożliwe przedmuchanie tego płucami) oraz w drugim mam kamień na wlocie filtra, czyli w podciśnieniu. Do samego końca liczniki bąbelków w obu bimbrowniach pokazują niemal to samo.

Ja osobiście mogę polecić drabinkę CO2. Moim zdaniem najlepiej rozpuszcza ten pierwiastek i jestem z niej zadowolony używając ją do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem po południu dziwną rzecz i może być spowodowana tym, że zacząłem podawać CO2. A mianowicie chodzi o Otoski, generalnie rybka żwawa ciągle buszuje po zbiorniku. A po południu wszystkie nagle zamilkły siedzą na szybach i ciągle bez ruchu, czasami tylko się przesunie kawałek. Bimbrownię odłączyłem na jakiś czas zobaczymy co z tego wyjdzie. Bimbrownia chodziła od 11 do 18.

 

Może być wina CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czemu wszyscy uparli się jak szaleni na dużą ilość cukru w zacierze.

 

Skombinowałem z proporcją:

1 szklana cukru;

30g drożdży;

łyżeczka sody oczyszczonej

 

Zacier szedł równe 14 dni w tym pierwsze 5 dni jak szalony do 13 dnia tak jak powinien chociaż i tak dosyć mocno fermentował, a ostatnie 2 dni słabiej.

 

To chyba najlepszy zacier jaki kiedykolwiek spróbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepszy zacier jaki kiedykolwiek spróbowałem.

A jak smakował ? :shock:

 

Wiesz, 1410 to nie jest żelazna zasada której trzeba się trzymać i nic nie wolno zmieniać. Można ją przeciez dowolnie modyfikować, ja też nigdy nie daje całych 400g cukru tylko mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś podać przepis na bimbrownie . Pytam,ponieważ tak czytam przepisy i każdy ma inne objętości np cukru. Bym też prosił o podanie wielkości dwóch butelek. Bimbrownie chciałbym do akwarium 112 litrów

Dziękuję - Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepszy zacier jaki kiedykolwiek spróbowałem.

A jak smakował ? :shock:

 

Wiesz, 1410 to nie jest żelazna zasada której trzeba się trzymać i nic nie wolno zmieniać. Można ją przeciez dowolnie modyfikować, ja też nigdy nie daje całych 400g cukru tylko mniej.

Po co sie dosłownie czepiasz? :shock:

 

Wiem, ale zawsze piszą, że trzeba dużo cukru, a to wcale nie prawda, chcę tylko podzielić się z innymi, że można i ładnie dożywiać roślinki oszczędzając więcej cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś podać przepis na bimbrownie . Pytam,ponieważ tak czytam przepisy i każdy ma inne objętości np cukru. Bym też prosił o podanie wielkości dwóch butelek. Bimbrownie chciałbym do akwarium 112 litrów

Dziękuję - Pozdrawiam

W mojej 112-stce spisuje się nieźle:

1 szklanka cukru;

30g drożdży;

łyżeczka sody oczyszczonej.

 

Butelka z zacierem ma 0,5L, a butelka z wodą 1,5L.

Jak dla mnie to wielkość butelek nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś podać przepis na bimbrownie . Pytam,ponieważ tak czytam przepisy i każdy ma inne objętości np cukru. Bym też prosił o podanie wielkości dwóch butelek. Bimbrownie chciałbym do akwarium 112 litrów

Dziękuję - Pozdrawiam

W mojej 112-stce spisuje się nieźle:

1 szklanka cukru;

30g drożdży;

łyżeczka sody oczyszczonej.

 

Butelka z zacierem ma 0,5L, a butelka z wodą 1,5L.

Jak dla mnie to wielkość butelek nie ma znaczenia.

Kolejny zacier zrobię według Twojej recepty, zobaczymy... Narazie mam w akwarium samą rurkę bez dyfuzora, z której idą duże bąble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zacier zrobię według Twojej recepty, zobaczymy... na razie mam w akwarium samą rurkę bez dyfuzora, z której idą duże bąble

Nie wiem czy bez dyfuzora podawanie CO2 w ten sposób ma jakikolwiek sens ;). Gdy zastosujesz moją receptę ;p to napisz mi jak się spisywała ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do 30l dałam bimbrownie i dzwon z deserka bakoma :)

Zacier 1,400,50

Jest to moja pierwsza machineria z co2

Zacier urósł 30% teraz wiem że drożdży za dużo :)

Jak na razie jest ok bulcy że dzwon przepełnia :shock: i wali mega bąbel co 15-20s :zamieszany:

Roślinki ? No nie wiem trzeba chyba dłużej poczekać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zacier zrobię według Twojej recepty, zobaczymy... na razie mam w akwarium samą rurkę bez dyfuzora, z której idą duże bąble

Nie wiem czy bez dyfuzora podawanie CO2 w ten sposób ma jakikolwiek sens ;). Gdy zastosujesz moją receptę ;p to napisz mi jak się spisywała ;) Pozdrawiam.

Zrobiłam zacier według Twojego przepisu. Podłączyłam rurkę pod kamień napowietrzający ale bąbelki nie idą przez kamień tylko przez łączenie. Zapierniczają jak trzeba :D Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie jaka jest różnica między co2 z butli na sztywno a na złączki ?? I czy elektrozawór jest aż tak potrzebny ?? Jak by butla była bez elektrozaworu to jak obciąć dopływ co2 na noc ?? - Ogólnie nie wiem z czym to się je.Czy najlepiej robić sobie zaciery i odpuścić butlę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...