Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Silikon słabo trzyma się wielu tworzyw sztucznych. Wężyków i zakrętek butelek pet wybitnie. Ja użyłem takiego kleju na gorąco. Plastikiem raczej tego nie skleisz... Jak już to jakiś distal lub inny klej do tworzyw sztucznych. Trzeba sprawdzić na opakowaniu do czego się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury zrobiłem śrubokrętem i jeżeli zaszła taka potrzeba "rozwiercałem" je bardziej żeby jednak wężyk wszedł na luzie:)

Zrób tak, żeby trzeba było wężyk na siłę przeciągać. Wtedy nie ma żadnej nieszczelności i żaden klej nie jest potrzebny.

Ja wierciłem zwykłym wiertłem do metalu 4 mm. Było trochę zabawy z przeciągnięciem ale z jednej strony popchnąłem cienkim śrubokrętem a z drugiej złapałem kombinerkami i poszlo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbudowalem bimbrownie wedlug http://www.akwajp.webpark.pl/bimbrownia.html.

 

I babelki w ogóle nie ida przez kamien napowietrzajacy tylko woda sie cofa z akwarium do butelki co robic ?

Załóż na wężyku zaworek przeciwzwrotny ;)

http://allegro.pl/zawor-zaworek-przeciwzwrotny-pompka-napowietrzacz-i1266623565.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EASY LIFE EASYCARBO 500ml - CO2 W PŁYNIE

 

OPIS PRODUKTU:

EasyCarbo to węgiel w postaci płynne - czyli CO2 w postaci płynnej. Jest to najłatwiejszy sposób na dostarczenie CO2 do akwarium roślinnego. Płynne CO2 daje niesamowite efekty jeśli chodzi o szybki wzrost roślin, pokrywa pełne zapotrzebowanie na CO2 w akwarium. Nie wymaga dużego nakładu finansowego jak profesjonalne systemy do CO2.

 

Dzienna pełna dawka to 1ml na 50L wody akwariowej. - akwaria z kilkoma roślinami - połowa dawki (0,5ml / 50l)

- akwaria średnio zarośnięte - pełna dawka (1ml / 50l)

- akwaria typowo roślinne - dawka podwójna (2ml / 50l)

 

Zastanawiam sie czy nie lepiej cos takiego kupic przy moim 112L bym dziennie 2.5ml to wychodzi 200 dawek 200/30 to na 6 miesiecy by mi starczylo a cena 40zl wiec po co sie bawic w bimbrownie. Cena 6 zł miesiecznie wychodzi. Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor sluzy do zmniejszania / zwiekszania ilosci "babli" na minute takze mozesz bez zaworka ale wtedy bedzie pracowalo na maxa.

Zależy o jaki zaworek chodzi, bo może chodzić o taki jak Ty mówisz czyli regulujący ilość CO2, albo może to być zaworek przeciwzwrotny. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...