Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy wylot z bimbrowni mogę podłączyć pod wąż napowietrzający do filtra fan-3 plus? Czy lepiej dać na kostkę lipową ? Pytam bo w akwa mam dwa takie + napowietrzacz więc spokojnie mógłbym jeden przeznaczyć na podawanie CO2.

Myślę,że nie ma przeciwwskazań ale najlepiej umieścić go wtedy jak najniżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak masz drugą butlę jako filtr wodny to nic się nie powinno stać, nie ma czym się zapchać. Pytanie czy ciśnienie jest wystarczające, jak się cukier skończył, to i produkcja CO2 się skończy. Zlej bimber, dolej świerzej wody, dodaj cukru, powinno pójść o ile wężyki itp po drodze są drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam znalazłem sposób na pewną regulację natężenia co2. Mianowicie w dzień (zimą) stawiam zacier blisko kaloryfera, wtedy co2 rusza i dość intensywnie chodzi już 6 dzień. W nocy odstawiam, aby spowolnić proces.

 

Ponadto po likwidacji nieszczelności wydajność wzrosła.

 

Wzrost roślin jest już zauważalny po 2 dniach. Węgiel w płynie i nawozy bez co2 są niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również tak robię, przykładam bimbrownię do rurki kaloryfera, na noc odłączam od filtra i wkładam rurkę do wody, wtedy mieszanie jest znikome, a ciśnienie spowalnia proces powstawania CO2. Dodatkowym sposobem który polecam to co ok 4 dzień (na 2,5l zacieru) dosypuję 1-1,5 szklanki cukru i podstawiam bliżej na jeden dzień do kaloryfera, wtedy zacier może pracować prawie cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,dzisiaj po raz pierwszy "złożyłem" i uruchomiłem bimbrownię :D .

Jak na razie jestem zadowolony z działania,reszta wrażeń za jakiś czas :twisted:

Po przeczytaniu 65 stron,zdecydowałem i założyłem w sposób następujący:

*but 3 l na zacier (45g drożdże(babuni),2l woda i 800g cukier)

*but 1 l filtr

*wężyki wiadomo

*zaworek p\zwrotny

*kupiłem plastikowy dyfuzor ze spiekiem ceramicznym ale nie puszczał gazu -podejrzewam za niskie ciśnienie gazu,więc skoczyłem do sklepu i kupiłem kostkę napowietrzającą (tymczasowo) na alledrogo już zamówiłem ponoć najlepsze rozwiązanie http://allegro.pl/show_item.php?item=2960260878

Zbiornik 112l filtr tetra tec ex700 standardowe wkłady tetry.Foto wrzucę najpóźniej jutro.Od rana bimbrownia chodzi wg mnie elegancko w wodnym filtrze można spokojnie policzyć 2b\s równo i jak na razie bez większych odchyłów,co będzie dalej czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*but 3 l na zacier (45g drożdże(babuni),2l woda i 800g cukier)

Dlaczego taki przepis ? Ile litrów ma Twoje akwarium ? Zobaczymy na ile wystarczy zacier.

 

Do AquaSon:

 

Lepiej taka bimbrownia niż żadna.

 

U mnie funkcjonuje bimbrownia już 9 dzień wg przepisu 1410. Wydajność reguluję przestawiając zacier do kaloryfera lub odstawiając go. Tera mam wydajność 2,5bąbla/sek/24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*but 3 l na zacier (45g drożdże(babuni),2l woda i 800g cukier)

Dlaczego taki przepis ? Ile litrów ma Twoje akwarium ? Zobaczymy na ile wystarczy zacier.

 

Do AquaSon:

 

Lepiej taka bimbrownia niż żadna.

 

U mnie funkcjonuje bimbrownia już 9 dzień wg przepisu 1410. Wydajność reguluję przestawiając zacier do kaloryfera lub odstawiając go. Tera mam wydajność 2,5bąbla/sek/24h.

Szczerze? A tak spróbowałem Jedni pisali że 1410 za mało Inni że ok a na którejś ze stron wyczytałem że można eksperymentować i ewentualnie opisać na forum-tak też zrobiłem :twisted: Akwa jak napisałem wcześniej 112l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...