Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego moja bimbrownia wytrzymala tylko 2-3dni? Wczoraj jeszcze lecialo ladnie , musialem troche zakręcić przy dozowniku jak w kroplówce bo taki zamontowałem, a dzisiaj rano puściłem na full i teraz uż nie leci :( Co zrobić aby bimbrownia dłużej wytrzymała ? Bo jak tak dalej pójdzie to na cukier nie wyrobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dlaczego moja bimbrownia wytrzymala tylko 2-3dni? Wczoraj jeszcze lecialo ladnie , musialem troche zakręcić przy dozowniku jak w kroplówce bo taki zamontowałem, a dzisiaj rano puściłem na full i teraz uż nie leci :( Co zrobić aby bimbrownia dłużej wytrzymała ? Bo jak tak dalej pójdzie to na cukier nie wyrobie :D

obstawiam taki wariant że jak skręciłeś "na dozowniku od kroplówki" to w butli powstało wyższe ciśnienie i rozszczelnił się zestaw - wsadź sały zestaw do wiadra z wodą i zobacz czy nie lecą bąble ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bimbrownia syczy na początku tak ze nie dam rady usnąć (no niestety delikatny jestem). Tak po tygodniu juz jest w miare cicho. Ja odkręcam butelkę z wodą delikatnie i tym reguluje ciśnienie bo nie poradziłem sobie z zaworkami, a wyciąganie wężyka z akwa czy z zaworka przeciwzwrotnego u mnie nie wchodziło w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bimbrownia jest legalna :?: .Słyszałem ,że pędzenie bimbru jest nie legalne(nie chcę iść siedzieć) no ale. :lol:Po co soda w bimbrowni i w której butelce(filtr /zacier) :roll::?:Czy jak CO2 będzie dawkowane24h ,a powietrze brzęczyk 15h(noc)oraz 24 godzinny ruch tafli wody będzie dobrze zależy mi na zdrowiu ryb które mnie sporo kosztowały(paletki :P ). Butelka którą przeznaczam na zacier ma1l i teraz pytanie ile wody ile cukru,drożdży+ewentualnie sody(Czytaj wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W małych butelkach jest legalne, jak masz bimber w beczkach po 100pare litrów to już nie legalne i można iść siedzieć. Możesz na noc dyfuzor dać jak najbliżej tafli wody i wtedy Co2 nie będzie się dobrze rozpuszczać w wodzie.

Co do zacieru to myśle że 1410 będzie dobry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem przecier z około 1,2l wody,400g cukru i 1/3 kostki drożdży,czyli 30g gdzieś,no i niestety przez dyfuzor nic nie idzie,żadne bąbelki,a przez wodę w 0,5l idą bąbelki,i na pewno jest to szczelne w 100%.

Chyba muszę dać 3x mniej drożdży?

 

EDIT:Problem rozwiązany,była nieszczelność,która załatałem plastelina :)

I mam bardzo ważne pytanie,stosuję tą bimbrownie w akwa 72l + 0,5W/l oświetlenie,podłoże 2-3 cm ziemi z glina zmieszana + siatka + kulki glinianotorfowe i około 5cm żwirku rzecznego.

Przez ile godzin stosuję się tą bimbrownie dziennie?

Puszczać to od rana do wieczora razem z oświetleniem 10 godzin lub więcej,a na noc wyłączać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie bimbrownia wczoraj dała czadu. Zrobiłem nowy zacier koło 9 rano. Ruszył prawie natychmiast. I dobrze ze koło 15 wróciłem do domu bo rybki pływały już przy tafli, dwie krewetki sztywne juz zauważyłem. Najbardziej mi szkoda bo otoski z 7, tylko jeden był w miare ruchliwy. Dziś rano nie wkładałem bimbrowni, bo jednak temperatura na zewnątrz daje czadu i pewno by się sytuacja powtórzyła. Cztery otoski pływały sprawnie, reszty w moim gąszczu nie zauważyłem. Reszta rybek ok.

Więc trzeba uważać z bimbrownią w takie upały, bo gazuje jak szalona i temperatura w akwarium podskakuje do góry, co też nie jest dobre (u mnie do 27 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam w posiadaniu filtr fan-1 plus z napowietrzaniem zamierzam zrobić coś takiego że na noc leci samo powietrze które idealnie się rozpuszcza ,a rano przed wyjściem do szkoły do oryginalnej rurki od filtra podłączał bym wężyk od bimbrowni(bimbrownia działała by przez cały czas lecz do akwarium dwutlenek był by tłoczony 12 h , a powietrze także 12h. Czy ta było by dobrze?proszę o opinię i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o2to chyba tlen w stanie lotnym który i tak jest w akwa więc to chyba to samo a jak nie to proszę o wyjaśnienie.

 

A ja Cię proszę o założenie tematu w dziale Pytania początkującego.Tam rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Ps.Ostrzeżenie za pisownię.-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o2to chyba tlen w stanie lotnym który i tak jest w akwa więc to chyba to samo a jak nie to proszę o wyjaśnienie.

 

Dwutlenek węgla Co2: Jest produktem spalania i oddychania. Jest wykorzystywany przez rośliny w procesie fotosyntezy. Tworzy się przy utlenianiu i fermentacji substancji organicznych.

 

Carbo potoczne Co2 w płynie to nic innego jak samo C w płynie, czyli węgiel. Jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące zaworka przeciwzwrotnego. Bimbrownia działa u mnie od ok. 2 godzin. Idzie 1 bąbelek na 2 sekundy póki co. I tu pojawia się problem - gaz nie przedostaje się przez zawór. Instalacja jest szczelna - sprawdzałem. Gdy odłączam zawór CO2 idzie normalnie do akwa, ale nie chcę ryzykować zalaniem mieszkania. Po jakim czasie ciśnienie powinno samodzielnie przepchnąć gaz przez zawór? Zacier mam na ok. 1 l wody, 2 (niepełne) szklanki cukru i ok 10g drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko jest szczelne - sprawdzałem dwa razy. Przed chwilą zdemontowałem zaworek i wtedy cały gaz uszedł z głośnym sykiem z wężyka, a więc obstawiam, że to jednak zawór był przyczyną. Jeszcze tylko dopytam - butelka z zacierem (1,75l) wypełniona mniej więcej do połowy, butelka z wodą (1l) mniej więcej do 2/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...