Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Planuję zrobić bimbrownie do akwarium 240l. Wiem że z dwóch butelek to pewnie będzie za mało więc wymyśliłem coś takiego.

Dało by to rade?

A, i czy butelka z wodą, mógł by zastąpić zwykły słoik? czy w nim też jest jakieś ciśnienie i mogło by go rozsadzić? Chodzi o to że zakrętka od słoika jest szersza, a co za tym idzie łatwiej dziurki porobić :)

 

Edit: Tak wiem, powinno być "Zacier" a nie "przecier" sorry mój błąd xD

post-12613-13685168477237_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce zrobić bimbrownie i czy kula napowietrzająca nadaje się jako dyfuzor?

Zależy z której strony patrzeć. Kostka lipowa a tym bardziej kawałem lipy w strzykawce będzie lepiej rozpraszało CO2. U mnie jest strzykawka z lipą w środku i wszystko fajnie chodziło do czasu. Teraz już wiem, że chyba sam zastosuje kamień napowietrzający gdyż zbyt duże ciśnienie tworzy się w zestawie ze strzykawką i co dwa dni układ rozszczelnia się.

 

Kamień zawsze będzie słabiej rozpraszać CO2 niż lipa w strzykawce, za czym idzie mniej CO2 będzie się dostawać do wody.

 

Jeszcze raz dzisiaj spróbuje od nowa wykonać cały zestaw i zobaczę jak to będzie się spisywać.

 

1 próba - uszczelnienie zwykłym silikonem - pokonało ciśnienie.

2 próba - uszczelnienie klejem z pistoletu na ciepło - pokonało ciśnienie.

3 próba - uszczelnienie kropelką + silikon akwarystyczny - wykonam dzisiaj i zobaczę jak będzie się spisywać.

 

Dodam, że za każdym razem dziury były wiercone wiertłem 4mm i wężyk wchodził bardzo ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce zrobić bimbrownie i czy kula napowietrzająca nadaje się jako dyfuzor?

Zależy z której strony patrzeć. Kostka lipowa a tym bardziej kawałem lipy w strzykawce będzie lepiej rozpraszało CO2. U mnie jest strzykawka z lipą w środku i wszystko fajnie chodziło do czasu. Teraz już wiem, że chyba sam zastosuje kamień napowietrzający gdyż zbyt duże ciśnienie tworzy się w zestawie ze strzykawką i co dwa dni układ rozszczelnia się.

 

Kamień zawsze będzie słabiej rozpraszać CO2 niż lipa w strzykawce, za czym idzie mniej CO2 będzie się dostawać do wody.

 

Jeszcze raz dzisiaj spróbuje od nowa wykonać cały zestaw i zobaczę jak to będzie się spisywać.

 

1 próba - uszczelnienie zwykłym silikonem - pokonało ciśnienie.

2 próba - uszczelnienie klejem z pistoletu na ciepło - pokonało ciśnienie.

3 próba - uszczelnienie kropelką + silikon akwarystyczny - wykonam dzisiaj i zobaczę jak będzie się spisywać.

 

Dodam, że za każdym razem dziury były wiercone wiertłem 4mm i wężyk wchodził bardzo ciasno.

Ja robiłem tak jaj na forum napisał jeden kolega, wierciłem wiertłem 4mm otwory przeciągałem na siłę wężyk (najlepiej ucięty pod skosem) i od spodu nakrętki wciskałem w wężyk taki kawałek ok 1.5cm rurki z lizaka (bardzo ciasno trzymając za korek pchałem o tarakotę ;-))

zestaw używałem w pełni szczelny ok. 2 miesiące oczywiście nie na jednym zacierze. obyło się bez żadnego kleju itp. a dyfuzorek był ze strzykawki ze wciśniętym kawałkiem lipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce zrobić bimbrownie i czy kula napowietrzająca nadaje się jako dyfuzor?

Zależy z której strony patrzeć. Kostka lipowa a tym bardziej kawałem lipy w strzykawce będzie lepiej rozpraszało CO2. U mnie jest strzykawka z lipą w środku i wszystko fajnie chodziło do czasu. Teraz już wiem, że chyba sam zastosuje kamień napowietrzający gdyż zbyt duże ciśnienie tworzy się w zestawie ze strzykawką i co dwa dni układ rozszczelnia się.

 

Kamień zawsze będzie słabiej rozpraszać CO2 niż lipa w strzykawce, za czym idzie mniej CO2 będzie się dostawać do wody.

 

Jeszcze raz dzisiaj spróbuje od nowa wykonać cały zestaw i zobaczę jak to będzie się spisywać.

 

1 próba - uszczelnienie zwykłym silikonem - pokonało ciśnienie.

2 próba - uszczelnienie klejem z pistoletu na ciepło - pokonało ciśnienie.

3 próba - uszczelnienie kropelką + silikon akwarystyczny - wykonam dzisiaj i zobaczę jak będzie się spisywać.

 

Dodam, że za każdym razem dziury były wiercone wiertłem 4mm i wężyk wchodził bardzo ciasno.

Zainwestuj w markową kostkę te 8 zł a cały gaz będzie się przez nią ulatniał i nie ma możliwości "wypchnięcia lipy" jak w zestawie ze strzykawką. A co do uszczelnienia korka to się dziwię, bo można to zrobić naprawdę spartańskimi metodami. Ja na przykład do zrobienia dziurki użyłem rozgrzanego śrubokręta ponieważ nie miałem nic innego pod ręką, niezbyt to ładnie wygląda ale jest szczelne. Może twoim problemem jest wężyk. Spróbuj z wężykiem PU ( jest twardszy niż te sylikonowe ). Problemem zbyt wysokiego ciśnienia może być też temperatura w jakiej znajduje się zacier, im wyższa tym pracuje on efektywniej.

 

Mam pytanko, gdybym na noc dyfuzor od bimbrowni wyciagal na 1cm przed tafla wody nie byloby zaduchy? BLEDY POPRAWIE

Im bliżej do tafli wody umieścisz dyfuzor tym mniej co2 zostanie rozpuszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie uruchomiłem swoją pierwszą bimbrownie :D też mam grudki tych drożdży. Zacier robiłem z 4 szklanek cukry, litra wody, oraz ćwiartki drożdży :) zobaczymy co z tego będzie :).

Na razie mnie irytuje bo żadnych bąbelków nie ma... :( nawet w drugiej butli która robi jako filtr. :) Wiecie ile trzeba czekać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po 30 minutach już miałem bąbelki w drugiej butelce (z wodą) pewnie masz nieszczelny układ

Szczelny jest na 100% :D ja go zrobiłem 5 minut temu :) sądziłem że będize takie BUM! z bąbelkami :D

A, i co prawda zacier mam butelce 3l... ; d to pewnie trochę dłużej potrwa zanim się napełni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie 1410 czyli 1 litr wody 400g cukru (2 szklanki) 10 g drożdży ja dałem tak 1/4 kostki. Wode zagotowałem odlałem sobie tak 750ml i w gorącej wodzie rozpuściłem cukier te 250ml wlałem do innej szklanki i odczekałem tak z 20 minut żeby ostygła woda i w niej rozpuściłem drożdże mieszając cały czas. Później zlałem wszystko do dużej butli potrząsłem jeszcze z minute i podłączyłem wszystko po 30-40 minutach już się pojawiły pierwsze bąbelki w drugiej butelce.

 

rainbow - Nie powtarzaj postów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...