Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lukkuj1 po pierwsze o co Ci chodzi? Jeśli przez 41 stron jest ona chwalona, to jest pożyteczna, heh, z choinki się urwałeś?

Kuba chodzi Ci o to po jakim czasie jest start, czy jak? Jak tak to start u mnie było po ok. 1h i zanim ciśnienie się wyrobiło w strzykawce z lipą to z 30 minut może, a fermentacja przebiega tak, że u góry się pieni i w butelce z wodą jest bąbelek, a potem w akwarium. Oto chodziło ? Bo średnio zrozumiałem pytanie?. heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj o 21 wszystko wylałem bo okazało się że klej do kafelków przepuszcza i w pokoju jedzie mi teraz browcem. :lol: . Jutro idę po silikon i robię od nowa. :twisted:

Bez sylikonów, klejów itp. też zadziała idalnie. Wystarczy w wężyki wcisnąć rurki (takie od lizaków, puste w środku), a później końcówki wężyków przecisną w troszkę mniejszy otwór w zakrętce. Trzyma szczelność perfekcyjnie i nie jest wrażliwe na odkręcanie - zakręcanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje do 12L bimbrownie bo sporo naczytałem i wywnioskowałem że na samym węglu w płynie to nie jest to.

 

Więc mam pytanie w jakich proporcjach zrobić zacier do tego litrażu? No bo jak walne 1410 na standardowe butle to chyba będzie ciągle za dużo tego dwutlenku no bo zawsze w pierwszych 3-4 dniach bimber idzie jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uruchomiłem dziś pierwszą bimbrownię.

Powiem tyle.....śmiga jak szalona :D

Nie trzymałem się sztywno proporcji 1410 tylko po swojemu zrobiłem(trochę mniejsza ilość składników)

Nic nie uszczelniałem na zakrętkach(żadnych kropelek,sylikonów ani klejów do płytek ;) )

Po prostu nawierciłem małym wiertłem otworki i wcisnąłem na ciasno wężyki i jest szczelne jak diabli.

 

A najlepsze jest to,że bimberek zaczął dawać na dyfuzorek lipowy(własnej roboty) mgiełkę już po ok 20 minutach.

Wydaje mi sie ,że również z ilością bąbelków jakoś pomajstruje za pomocą zwykłego zaworka do "brzęczka"bo to kwestia wyczucia i można mieć naprawdę miła dla oka mgiełkę CO2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi jakoś na początku nie szalała jak szalona. Zaś teraz jest idealnie z dyfuzora bez przerwy wydobywa się mgiełka co2.

Aż o dziwo że moja pierwsza bimbrownia daje rady i to juz tak długo (puki co 2 tygodnie działa bez przerwy).

 

PS. Jak długo działa bimbrownia 1410?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwole sobie odswierzyc temat bimbrowni, otoz sam jestem wlascicielem takiegu cudenka wiele pracy kombinowania i kilkanascie zniszczonych butelek kosztowalo mnie zmajstrowanie odpowiedniego zestawu ale oplacalo sie.

Zestaw ktory posiadam na dzien dzisiejszy to 3l butelka PET do zacieru drozdzowego wg. receptury starej jak swiat czyli 1-4-10 w moim przypadku 2-8-20 zrezygnowalem z drugiej butelki czyli tzw. BUBLE COUNTER'a wszystko wyposazylem w trzy zawory z ktorych pierwszy to tylko zamknij otworz drugi precyzyjny z manometrem i trzeci tylko precyzyjny do dozowania CO2, wszystko smiga jak marzenie nie mam zadnych wyciekow a cisnienie w butli na dzien po zmieszaniu zacieru to i tu UWAGA !!!!! 6 bar oczywiscie przy tak duzym cisnieniu nie zamykam na noc przez pierwszych 2-3 dni. Fotka ponizej.

post-12583-13685167626442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi,czy dozowanie Co2 z bimbrowni przez dyfuzor ze spiekiem ceramicznym jest opłacalne?

np taki

http://allegro.pl/dyfuzor-co2-20mm-szkl ... 64912.html

 

Powiem szczerze,że lipowy dyfuzor w strzykawce troche za bardzo hałasuje.

Tzn jak bąble się wydostają wtedy to syczenie,piszczenie itp mnie irytuje.

Dlatego zależy mi bardzo na cichym dyfuzorze,bo akwarium mam 1 metr od głowy w trakcie snu.

Czy taki szklany dyfuzor wydaje z siebie dzwięki podczas dozowania,czy są one prawie nie słyszalne?

 

I jeszcze pytanie,jak duży jest taki dyfuzor? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi,czy dozowanie Co2 z bimbrowni przez dyfuzor ze spiekiem ceramicznym jest opłacalne?

np taki

http://allegro.pl/dyfuzor-co2-20mm-szkl ... 64912.html

 

Powiem szczerze,że lipowy dyfuzor w strzykawce troche za bardzo hałasuje.

Tzn jak bąble się wydostają wtedy to syczenie,piszczenie itp mnie irytuje.

Dlatego zależy mi bardzo na cichym dyfuzorze,bo akwarium mam 1 metr od głowy w trakcie snu.

Czy taki szklany dyfuzor wydaje z siebie dzwięki podczas dozowania,czy są one prawie nie słyszalne?

 

I jeszcze pytanie,jak duży jest taki dyfuzor? ;)

Wydaje z siebie dźwięk.

Co do wielkości to zależy jaki kupisz. Mój ma coś ok 2cm śr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pytanie nieaktualne. Właśnie mi się tak stało. Niepoczekałem aż klej uszczelniający wyschnie popuściło i zassało i woda ze słoika się wolno wylewała przez nakrętkę. A ten zawór zabezpieczający przed cownięciem to w którym miejscu najlepiej zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...