Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robię tak, że napełniam ten dyfuzor do pełna, odłączam bimbrownie i zostawiam..

Ciekawe co zaobserwowałem rano był pełny, a teraz jak wróciłem z pracy to była połowa (mniejsza) Czyli wychodzi na to, że połowa baniaka CO2 się rozpuściła tak ?? No bo nie wyparuje bo nie ma którędy... :/

 

W pracy mam butle z CO2 :] Może, by tak np. do balonika wpuszczać CO2, a w domu do tego dyfuzora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym wyniósł butlę z pracy i dokupił spiek :lol: Podłączam się co do spostrzeżeń ceokiusza, nigdy nie słyszałem, żeby ktoś używał dzwonu na dłuższą metę, chętnie bym go wysłuchał. Co do balonika, to zawsze zaoszczędzisz na sprayu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za dużo straciłem rośliny ponad 50zł. W sklepie zoologicznym zostawiłem już ponad 100zł :/ do tego za słabe oświetlenie 0.3W/Litr Priorytet to dodatkowa świetlówka chyba jeszcze dziś zamówię, a to kolejne 120zł :( te 30-40zł na dyfuzor to dużo w takiej sytuacji :/

 

Ps. Jeśli już kupować dyfuzor to o jakiej średnicy ? 20, 35, 50mm ?? I opłaca się ten z licznikiem bąbelek (2w1) ?? Czy licznik lepiej osobno kiedyś tam w przyszłości dokupić jak już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za dużo straciłem rośliny ponad 50zł. W sklepie zoologicznym zostawiłem już ponad 100zł :/ do tego za słabe oświetlenie 0.3W/Litr Priorytet to dodatkowa świetlówka chyba jeszcze dziś zamówię, a to kolejne 120zł :( te 30-40zł na dyfuzor to dużo w takiej sytuacji :/

Poleciłem wcześniej już dyfuzor, ze znanego portalu aukcyjnego za 4,55zł z dostarczeniem do domu, z drewna lipowego i strzykawki. Albo zrób własnoręcznie z filtra od papierosa na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mniej więcej to wygląda:

Według mnie nieszczelne. Zakrętki przy gwincie nie musisz zaklejać i tak nic to nie da. Nakrętka oryginalna z butelki i mocno zakręcona, będzie trzymać. Jak dla mnie ciśnienie ucieka przy samych wężykach wchodzących w nakrętkę. To jest wosk czy jakiś sylikon? Zrób tak jak polecił wcześniej jeden user. Zatkaj wężyk za butlami i naciśnij butelkę bardzo mocno. Jeżeli dasz radę to znaczy, że masz nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem nowe "korki" zrobiłem znacznie mniejsze dziury ledwo co można było przedostać przez nie wężyki ale się udało dodatkowo zalałem to ciepłym klejem i już jest większe ciśnienie w butelkach nawet woda się nie zbiera w wężykach :)

 

 

Jest jakiś 1 bąbelek co 3 sekundy a dyfuzor jest zaraz pod filtrem jak tylko wypuszcza mgiełke to woda z filtra wypycha te bąbelki jakieś 10 cm w głąb akwarium i lecą ku powierzchni.. Jest ok?

 

Skalary "jedzą" te bąbelki czy to jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań :]

 

1.Czy ten test się opłaca kupić i czy sprawdza się w praktyce ?? Jeśli nie to jak inaczej mierzyć CO2 ??

http://allegro.pl/show_item.php?item=1998172595&errmsg=Aukcja+jest+ju%C5%BC+w+Twoich+obserwowanych.+Nie+mo%C5%BCesz+doda%C4%87+jej+po+raz+drugi.&watched=1&errmsgtoken=b0c2b4fc3efbe991011716ee5d9b32b487503f88030ea770ce117b3b4cdce0d1

 

2.Dyfuzor szklany:

http://allegro.pl/szklany-dyfuzor-co2-20mm-akwarystyczny24-i2027592152.html

Ile milimetrowy kupić do akwa 112l ?? (o kostkach lipowych dużo ludzi mówi lipa... :] a własnoręcznego nie chce robić bo nie mam przekonania do niego... :/)

 

3.Licznik bąbelek i inne rzeczy potrzebne do techniki CO2:

Co jest najbardziej potrzebne, aby dobrze dawkować CO2 ??

 

Ps. czym się różni japoński od zwykłego ?? dyfuzor oczywiście... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dyfuzor z strzykawki i drzewa lipowego i wszystko gitara, ale jak odkręcam zakrętkę z zacierem na noc to jest takie ciśnienie, że po odkręceniu butelka w której jest woda zaciąga się wodą z akwarium i wylewa wodę wężykiem który odchodzi od zacieru i wycieranie wody. Nie wiem jak temu zapobiec 0_o możecie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easycarbo nie dostarczy CO2 tylko węgla. Nic nie zastąpi CO2, wiem bo mam porównanie. Gdy lałam ten specyfik rośliny rosły wooooolno, nie jest wydajny i kosztuje trochę. W zamian za chwilkę pracy i niski koszt stawiam bimbrownię, CO2 uwalnia się przez ponad miesiąc tak naprawdę za koszt 2 szklanek cukru (ile to będzie ze 2 zł?) i kawałka drożdży których już nie liczę bo to jakieś grosze, no a roślinki bąblują i szybko rosną, aż miło popatrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...