Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli jakie oświetlenie dołożyć ?? Hmm jeśli tę ostatnią dziurkę od deszczownicy zanurzę w wodzie to doskonale widzę jak daleko i jak długo utrzymają się bąbelki CO2 i muszę przyznać, że długo deszczownica ustawiona na środku w tylną ściankę akwa, ale z lekkim odchyłem, w taki sposób filtr niesie bąbelki CO2 w tylny róg akwa potem w przedni a niektóre docierają nawet do przedniej połowy akwa (do filtra robią takie koło) i to przy dnie...

Co do oświetlenia patrz co radzi kolega ;) Co do bąbelków to mają one znikać wewnątrz akwarium, rozpuścić się ;) Nie mogą sobie wirować i docierać do lustra wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem bimbrownie wszysko ok dałem dyfuzor do akwarium ale on bardziej nabiera wode niż ma wypuszczać bąbelki.

od jakiego czasu po uruchomieniu bimbrowni będzie można zauważyć jakieś bąbelki między butekami zacier ---> czysta woda?

 

ps jako dyfuzor mam filtr od papierosa i ryby zaczeły szkubać ten filtr czy coś im będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem bimbrownie wszysko ok dałem dyfuzor do akwarium ale on bardziej nabiera wode niż ma wypuszczać bąbelki.

od jakiego czasu po uruchomieniu bimbrowni będzie można zauważyć jakieś bąbelki między butekami zacier ---> czysta woda?

 

ps jako dyfuzor mam filtr od papierosa i ryby zaczeły szkubać ten filtr czy coś im będzie?

Filtr od papierosa powinieneś na siłę wcisnąć, tak żeby schował się w wężyku. Czasami bimbrownia rusza nawet do 2h (ostatni mój zacier tyle startował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę w akwarystycznym nie mieli kostki lipowej :/ a dyfuzor ten szklany jest dość drogi kupiłem na próbę takie coś (sam Dyfuzor Filtus):

http://allegro.pl/mhk-filtus-zestaw-co2-butla-1000ml-dzwon-dyfuzor-i2043287308.html

Myślałem, że to mądrzejsze urządzenie.. hmm, a może jednak... ? Co sądzicie o takim dyfuzorze ?

(podpięty pod bimbrownie napełnia się CO2) jak się już napełni to potem bąble, aż wyskakują z pod tej dziury... to w zasadzie nie głupie jak tak teraz myślę, bo napełnię do pełna CO2 i odłączę bimbrownie od dyfuzora kilka dni powoli się będzie CO2 rozpuszczało w wodzie... [W końcu to CO2 jest ciągle pod wodą, nie ma strat bo nie wypływa na powierzchnię].

 

Proszę o wasze zdanie :]

Jedyny minus, że jest to wielkie :/

Czy lepiej od razu jechać i kupić dyfuzor ten szklany taki... ale w akwarystycznym 40zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić dyfuzor szklany, albo tańszą wersje z lipy i strzykawki(4,55zł-sprzedają cały zestaw ze strzykawką na allegro z dostarczeniem do domu ;) ) Ja w początkowej zabawie z bimbrownią miałem wciśnięty w wężyk filtr od papierosa i również świetnie rozpuszczał Co2.

 

przykłady:

http://allegro.pl/szklany-nano-dyfuzor- ... 84596.html

http://allegro.pl/dyfuzor-co2-napowietr ... 78500.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność układu. Nawet słaby zacier na początku dał by ledwo widoczne bąbelki. Tym bardziej, że widać bąble wydobywające się z zacieru do drugiej butli. Do uszczelnienia przewodów w nakrętkach polecam patyczki po lizakach z pustą rurką ;) Otwór w nakrętce zrobić troszkę mniejszy niż wężyk, w wężyk wcisnąć kawałek rurki (przykładowo od lizaka) i całość wepchać w otwór w nakrętce. Sama wężyk z rurką w środku uszczelni układ.Mam już tak od dłuższego czasu, bez żadnego kleju i szczelność 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby był niesczelny układ...

W wężyku za filtrem od papierosa zaraz jest jakes 10cm wody.

Jak zacisnę wężyk do zacieru i pozostaje tylko wężyk do akwarium naciskam butelkę to woda się usuwa z wężyka jak się cała usunie i nacisnę to i tak nie widać bąbelków. jedynie takie cosik widać jakby ciepłe powietrze nad świeczkami.

Jak puszczę to wężyk znów nabiera trochę wody i stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby był niesczelny układ...

W wężyku za filtrem od papierosa zaraz jest jakes 10cm wody.

Jak zacisnę wężyk do zacieru i pozostaje tylko wężyk do akwarium naciskam butelkę to woda się usuwa z wężyka jak się cała usunie i nacisnę to i tak nie widać bąbelków. jedynie takie cosik widać jakby ciepłe powietrze nad świeczkami.

Jak puszczę to wężyk znów nabiera trochę wody i stoi

Jeżeli nie widać bombelków nawet jak naciskasz butelkę, to na pewno masz nie szczelny układ. Co2 żeby przedostać się przez filtr musi stworzyć odpowiednie ciśnienie w układzie zwanym bimbrownią i przepompować gaz przez dyfuzor. Uwierz mi, że ciężko, jak prawie nie możliwe jest przedmuchanie powietrza z ust przez taki dyfuzor ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby był niesczelny układ...

W wężyku za filtrem od papierosa zaraz jest jakes 10cm wody.

Jak zacisnę wężyk do zacieru i pozostaje tylko wężyk do akwarium naciskam butelkę to woda się usuwa z wężyka jak się cała usunie i nacisnę to i tak nie widać bąbelków. jedynie takie cosik widać jakby ciepłe powietrze nad świeczkami.

Jak puszczę to wężyk znów nabiera trochę wody i stoi

Daj fotki jak to zrobiłeś i jak to wszystko wygląda. Najprawdopodobniej nie pracuje, bo masz coś nieszczelne. A sprawdzasz to tak: Zaciskasz końcówkę przed dyfuzorem w akwarium oczywiście po wyjęciu z akwarium, naciskasz butelkę z zacierem i powietrze wewnątrz niej nie powinno zejść, czyli nie powinieneś jej zgnieść, jeżeli tak się nie dzieje to nieszczelna instalacja.

 

Czyli co ten dyfuzor co kupiłem się nie nadaje ? Czy jego minusem jest tylko wielkość ?

Do bimbrowni nie za bardzo do napełniania jakimś sprayem tak. Jego dyfuzja polega na osmozie a bardziej chodzi o dyfuzor który rozpuści co2 na zasadzie rozbicia go na mniejsze cząsteczki łatwiej przyswajalne przez rośliny i rozpuszczalne w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...