Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Podłączyłem świeży zacier i rybki zaczęły pływać przy powierzchni więc wyciągnąłem zawleczkę i CO2 ulatnia się teraz do pokoju, ale skoro ulatnia się do pokoju to będzie krócej pracować. Co robicie po podłączeniu świeżego zacieru??? Dodam że mam akwarium 200l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!!

Podłączyłem świeży zacier i rybki zaczęły pływać przy powierzchni więc wyciągnąłem zawleczkę i CO2 ulatnia się teraz do pokoju, ale skoro ulatnia się do pokoju to będzie krócej pracować. Co robicie po podłączeniu świeżego zacieru??? Dodam że mam akwarium 200l.

Ja też mam 200l . baniaczek i nic takiego u mnie nie wystąpiło. bimbrownia pracuje w dzień i w nocy i jej nie odłączam. Jeśli chodzi o ulatnianie się Co2 do pokoju to nie ma znaczenia, czy ono jest doprowadzane do wody, czy też wypuszczane w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Podłączyłem świeży zacier i rybki zaczęły pływać przy powierzchni więc wyciągnąłem zawleczkę i CO2 ulatnia się teraz do pokoju, ale skoro ulatnia się do pokoju to będzie krócej pracować. Co robicie po podłączeniu świeżego zacieru??? Dodam że mam akwarium 200l.

Na początku zacier wytwarza zbyt dużą ilość CO2 należy wtedy podkręcić moc filtra aby ryby się nie podusiły z czasem jak zobaczysz że CO2 leci mniej przykręć filtr bo bimbrownia musi się ustabilizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jestem nowy na forum i dotarłem tutaj w celu zasięgnięcia porad na temat bimbrowni. Bardzo dużo o tym czytałem i w 99% ludzi jest z tego zadowolona i ja również chcę.

Od kilkunastu lat posiadam duży zbiornik 300L i co jakiś czas zmieniam w nim aranżację oraz rybki. Czas więc przyszedł poczytać o czymś nowym, dlatego padło na CO2.

http://roslinne.dzs.pl/menu/bimbrownia-co2/ Na początek chcę spróbować z domowym bimbrownikiem wiem już jak się go robi itp. jednak nigdzie się dowiedziałem się na jaki zbiornik wystarcza i na jaki czas. Możecie mi w tym pomóc?

Dokładnie rozchodzi mi się czy te proporcje wystarczą na mój akwarium i jak często będę musiał robić roztwór?

A może dało by się po prostu zwiększyć proporcje do większych butelek na mój zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dało by się po prostu zwiększyć proporcje do większych butelek na mój zbiornik?

Dało by radę ale wydasz fortunę na cukier a w butli 5l nie będziesz przecież zacieru robił :shock: ? :zamieszany: Zainwestuj w Butlę wysokociśnieniową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że taki domowy sposób nie zaspokoi mnie zupełnie

Pytanie tylko czy jak zwiększę dawki to mi wystarczy?

 

Kolejną sprawą jaką chcę poruszyć to możliwość zainstalowania takiej domowej bimbrowni w zbiorniku 160L bo taki tez posiadam

Czy butelki 1,5 i 0,5 L wystarczą jeśli tak to na jaki czas?

 

Zanim zainwestuję chcę zobaczyć jakie są efekty a czy warto to już się domyślam, że TAK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić butlę ciśnieniową nabicie w granicach 10 zł. butli 1,5 kg.Bimbrownia sprawdzi się do akwarium max 200l. choć zawsze lepiej mieć dwutlenek węgla niż nie mieć go wcale jeśli chcesz się bawić z bimbrownią to czemu nie ja bym kupił jednak butlę bo to inwestycja na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem jeszcze na taki plan.

Jakiś czas temu grywałem w paintballa i nadal grywam. kupiłem sobie cały osprzęt i mam też butle ale niewielką, może by się na początek przydała. Pytanie w takim razie mam następujące.

Co potrzebuje jeszcze do takiej butli aby wszystko było gotowe do użytku?

 

Jakub : Jeżeli posiadasz butlę ze standardowym zaworem to proponuję ci po prostu użyć opcji "szukaj". Jeżeli butla typowo paintballowa ( na jakąś szybkozłączkę) to nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem bimbrownie, bąbelki lecą w akwa (a raczej bąbel) gdy mam "goły" wężyk, ale gdy wsadzam kawałek gęstej gąbki to nie leci, tak samo jest gdy wężyk wsunę głębiej, działa tylko gdy jest lekko zanurzony. Ktoś pomorze? O co chodzi, czy końcówka węża ma być tylko lekko zanurzona i dlaczego po wsadzeniu gąbki nie lecą bąble.

Pozdrawiam maniutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem bimbrownie, bąbelki lecą w akwa (a raczej bąbel) gdy mam "goły" wężyk, ale gdy wsadzam kawałek gęstej gąbki to nie leci, tak samo jest gdy wężyk wsunę głębiej, działa tylko gdy jest lekko zanurzony. Ktoś pomorze? O co chodzi, czy końcówka węża ma być tylko lekko zanurzona i dlaczego po wsadzeniu gąbki nie lecą bąble.

Pozdrawiam maniutek.

Nie będzie efektu gdy będziesz wyciągał wężyk i zakładał "jakąś" gąbkę lub jakikolwiek inny dyfuzor, bo ciśnienie będzie musiało się najpierw wytworzyć w całej instalacji. Zacier musi nabić te ciśnienie a to trochę trwa i zależy od intensywności pracy twojego zacieru.

A żeby nie kombinować z "jakimiś" dziwnyi gąbkami polecam dyfuzor zrobiony z kostki lipowej:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRViFa_p_ZmC-r7iHuwL5xeyIAeYTc6DYMM0VhJkD1Z77Jk6CNG

Jak go zrobić: :google:

A gdy się nie chce: http://www.allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poczytałem z 20 stron teraz wyrażę swoje spostrzeżenia i uwagi :)

 

Zrobiłem bimbrownie z 3godzinki temu, zacier:

1l wody

2szklanki cukru

1/2 kostki drożdży (nikt nigdy nie podaje ile... moja kostka to 100g)

rozpuściłem w 0,5l wody drożdże i w 0,5l cukier zmieszałem wszystko wlałem do butelki jeszcze raz wymieszałem i po godzince zaczęła pracować. Puki co kamień od napowietrz.

2, 3 bąbelki/sekundę i w zasadzie nie tragedia z tą wielkością bąbelek...

Połączenia uszczelniłem poxipolem rewelacja :)

Umieściłem kamyk puki co w połowie wysokości akwarium pod wylotem z filtra (deszczownica) zanurzona w wodzie roznosi bąbelki na pół akwarium ostatnia dziurka deszczownicy jest odrobinę ponad taflą wody i dozuje tlen.

 

Czy te bąbelki CO2 rozpuszczają się w wodzie puki w niej są i dozują w ten sposób CO2 ??

Mam akwa 112l założone 2 tygodnie temu dość mało roślin (jestem na etapie zakupu) i kilkanaście rybek, czy nie zaszkodzi im bimbrownia ? Czy może na noc ją wyciągać z akwa, puki roślin nie dokupię i nie urosną większe ??

Przed chwilką zaobserwowałem, że na szybie pojawiły się maleńkie ciemne włoski..... glony :( :/ Dodam że oświetlenie miałem zepsute i działa dopiero od środy.

 

Powiedzcie mi jeszcze bimbrownia zmniejsza ilość glonów ? Bo gdzieś takie coś wyczytałem, ale nie wiem czy to prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poczytałem z 20 stron teraz wyrażę swoje spostrzeżenia i uwagi :)

 

Zrobiłem bimbrownie z 3godzinki temu, zacier:

1l wody

2szklanki cukru

Powiedzmy że ok.

 

1/2 kostki drożdży (nikt nigdy nie podaje ile... moja kostka to 100g)

rozpuściłem w 0,5l wody drożdże i w 0,5l cukier zmieszałem wszystko wlałem do butelki jeszcze raz wymieszałem i po godzince zaczęła pracować. Puki co kamień od napowietrz.

2, 3 bąbelki/sekundę i w zasadzie nie tragedia z tą wielkością bąbelek..

1/2 kostki to za dużo. Dał bym ćwiartkę. Kamień od napowietrzacza niczego nie da bo chodzi o to żeby bąbelki były małe i uległy rozpuszczeniu zanim dotrą do powierzchni.

 

Połączenia uszczelniłem poxipolem rewelacja :)

Umieściłem kamyk puki co w połowie wysokości akwarium pod wylotem z filtra (deszczownica) zanurzona w wodzie roznosi bąbelki na pół akwarium ostatnia dziurka deszczownicy jest odrobinę ponad taflą wody i dozuje tlen.

Bąbelki dolatują do powierzchni?

Czy te bąbelki CO2 rozpuszczają się w wodzie puki w niej są i dozują w ten sposób CO2 ??

Oczywiście.

 

Mam akwa 112l założone 2 tygodnie temu dość mało roślin (jestem na etapie zakupu) i kilkanaście rybek, czy nie zaszkodzi im bimbrownia ?

Jeżeli jest mało roślin, to może zaszkodzić szczególnie gdy nie odłączasz bimbrowni nocą.

 

Czy może na noc ją wyciągać z akwa, puki roślin nie dokupię i nie urosną większe ??

Nawet musisz. Ale lepiej zastosować wężyk od kroplówki wtedy tylko zaciśniesz kółko na wężyk i otworzysz zabezpieczenie za licznikiem bąbelków.

 

Przed chwilką zaobserwowałem, że na szybie pojawiły się maleńkie ciemne włoski..... glony :( :/ Dodam że oświetlenie miałem zepsute i działa dopiero od środy.

Gdy jest mało roślin niedawno kupionych i akwarium jest świeżo założone i bimbrownia nie działa dobrze- jak w twoim przypadku przez zły dyfuzor zapewne to normalne.

 

Powiedzcie mi jeszcze bimbrownia zmniejsza ilość glonów ? Bo gdzieś takie coś wyczytałem, ale nie wiem czy to prawda...

Pośrednio tak dostarczając roślinom co2 które wykorzystują do wzrostu wygrywając walkę o pokarm z glonami. Locdog ma rację co do oświetlenia. Jeżeli jest za słabe, to i bimbrownia jest zbędna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie oświetlenie dołożyć ?? Hmm jeśli tę ostatnią dziurkę od deszczownicy zanurzę w wodzie to doskonale widzę jak daleko i jak długo utrzymają się bąbelki CO2 i muszę przyznać, że długo deszczownica ustawiona na środku w tylną ściankę akwa, ale z lekkim odchyłem, w taki sposób filtr niesie bąbelki CO2 w tylny róg akwa potem w przedni a niektóre docierają nawet do przedniej połowy akwa (do filtra robią takie koło) i to przy dnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...