Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Słowo daje mam zaworek zwrtony jeszcze z podpisem in out jak dla cepa umieszczony za bimbrownią w sensie z tej ostatniej wychodzi wężyk do akwarium to w połowie jego długości jest ten zaworek a potem idzie do akwarium :) Uszczelniłem dzisiaj jeszcze silokonem.Włożyłem do wody i nic naprawdę.Czy może być tak ,że ta gałązka z lipy nie przepuszcza co2 ? Jak podłączyłem do brzęczyka to nic nie leciało a rurka rosła gdybym nie odłączył to by rozsadziło napowietrzacz.O co chodzi ? :)

Spróbuj całkowicie odłączyć dyfuzor i sprawdź, czy będą leciały bąbelki bezpośrednio z wężyka.

Jeśli polecą, to znasz już przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Mam problem taki iz bąbelki lecą ale tak "falami" i obficie,tzn tak jak by zbierało sie Co2 w butelce puściło cały zbiór i zas sie zbierało,nie wiem czy tak ma byc czy ciągłość powinna byc? Zacier zrobiłem 10g drożdży 400g cukru 1l wody,zacier w butelce 1,5 litra a druga jest 0,5l w której jest do polowy woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o rade...

Dziś pierwszy dzień działania mojej bimbrowni zrobionej wg waszych opisów.Działa sprawnie.

Jednak po 4-6 godzinach ostrego bąbelkowania przez dyfuzor z lipy i po obserwacji ryb(akwarium 60L)

zauważyłem że glonojad wyszedł spod korzenia i siedzi na szybie przy powierzchni.Kilka mniejszych rybek także,ale zachowują się raczej luźno jak zwykle.

Fakt wyjścia tego glonojada świadczy, że się przydusza a więc co zrobić skoro bimbrowni nie da się regulować,a mam zamiar wyjąć dyfuzor dopiero wieczorem kiedy akwarium przejdzie w tryb nocny.

Co tu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie najlepiej umieścić kostkę lipową, aby uzyskać najlepszy efekt rozprowadzania Co2.

Najlepszy rezultat uzyskuje się umieszczając kostkę przy samym dnie jak najbliżej wylotu filtra tak by świeża woda rozprowadziła CO2 po całym akwarium.

 

Tylko przy wylocie filtra mam deszczownię, która jest zanórzona w wodzie, jakieś 10 cm pod powierzchnią. A otwory w niej skierowane są do góry. woda która z niej wypływa leci do góry i rozbija się o listewkę wzmacniającą akwarium, a dalej rozplywa się po tafli. Nie wiem czy danie kostki nad deszczownią spowoduje zadowalający efekt w rozprowadzaniu Co2.

 

Zastanawiałem się też nad skierowaniem deszczowni otworami do dołu, ale czy to nie będzie miało negatywnego wpływu na roślinki tylnego planu ?

 

Myślałem także o zastosowaniu małego filterka pat-mini, który mam od krewetkarium i nim rozprowadzałbym Co2. Jednakże wolałbym nie wsadzać dodatkowych urządzeń aby nie zabierać przestrzeni w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego na ebay:

 

http://www.ebay.ie/itm/250830168813?ssP ... 1439.l2649

 

1.Może ktoś wie co dokładnie osiągamy stosując tą strzykawkę?

2.O co chodzi z tymi zaworkami przeciw zwrotnymi w butelkach?

3.Dlaczego pomiędzy butelkami jest połączenie po przez dwa wężyki?

4.Co oni takiego tam sypią i dlaczego do dwóch butelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Było już na forum. Polecam opcje :szukaj: albo :google:

Dzięki bardzo za wyrozumiałość,gdyż nie wiem gdzie była opisana taka bimbrownia,a dla tych którzy wiedzą gdzie to było, to minuta roboty.

Niestety w googlach nie mogłem znaleźć.

 

Erni-lee-tobie dziękuję za zobrazowanie mi tej konstrukcji

 

Czy taka bimbrownia z sody i octu jest niebezpieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Pierwszy post tego tematu i od razu macie link do tego co was interesuje podany przez Ahaeda i wyjaśnienie dlaczego kwasek cytrynowy jest lepszy od octu viewtopic.php?f=40&t=17647&p=158355#p158355

nam chodzi o to czy lepsze są drożdże od sody i octu a nie kwasek lepszy od octu. Naucz się czytać a potem się kłóć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja w którymś miejscu się kłócę? :zamieszany: Pytasz czy jest wydajniejsza soda z octem od drożdży, tego nie wiem, ale w linku który podałem jest napisane, że kwasek cytrynowy jest lepszy/silniejszy od octu, więc po co się upierać przy occie który działa na tej samej zasadzie co kwasek a jest od niego słabszy? Jak ktoś odpisze, że słabszy to co? Zapytasz wtedy dopiero o kwasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsze są drożdże od sody bo taka właśnie bimbrownia starczy i wytworzy CO2 przez dłuższy czas będzie spokój.A z sodą oczyszczoną będzie tak że ten kwasek czy ocet będzie kapał do tej sody wytwarzając CO2 ale na krótką metę za kilka dni trzeba będzie wylać z tej sody zawartość i dosypać świeżej sody.Soda i kwasek to większy wydatek moim zdaniem.Najlepiej kupić butlę ciśnieniową i płacić zależenie od użytku 10 zł. za nabicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbrownia na drożdżach jest łatwiejsza w skonstruowaniu i składniki każdy ma pod ręką. Co do nabijania butli i jej kupna to nie każdy ma taką możliwość. Kupić tak, ale nabić to może być problemem zwłaszcza jeśli mieszkamy na wsi, a w dodatku w okolicznych miastach nie ma takiego punktu do nabijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...