Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zrobiłem bimbrownię. 1butelka 1,5l i druga chyba 0,5l. Zacier zrobiłem z ok 400g cukru ok 10g drożdży i 1l wody. Bąbelki z zacieru (1,5l) lecą do butelki z wodą (0,5l) ale do akwa już nie leci :cry: . Moje pytanie czemu nie leci? Zakrętki szczelne są, gruba warstwa silikonu itp. Jak wstrząse butelkami to wtedy dopiero do akwa lecą bąbelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

Zrobiłem bimbrownię. 1butelka 1,5l i druga chyba 0,5l. Zacier zrobiłem z ok 400g cukru ok 10g drożdży i 1l wody. Bąbelki z zacieru (1,5l) lecą do butelki z wodą (0,5l) ale do akwa już nie leci :cry: . Moje pytanie czemu nie leci? Zakrętki szczelne są, gruba warstwa silikonu itp. Jak wstrząse butelkami to wtedy dopiero do akwa lecą bąbelki.

 

Ponaiwam. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Alkohol, który wytworzy się podczas fermentacji, "zabije" drożdże i nic z tego nie będzie.

Nie byłbym tego do końca pewien, bo jeżeli alkohol zabija drożdże to od początku działania by zabił te, które były na start. Wg mnie problem z dosypywaniem cukru jest taki, że aby gaz zaczął docierać do dna zbiornika jest potrzebne dość spore ciśnienie (butla musi być twarda). Jeżeli odkręcisz to tym samym spowodujesz zupełny spadek ciśnienia w układzie i całość będzie musiała "pędzić" od zera - czyli jest to bezsensu.

 

Drożdży dokładać by nie trzeba bo one cały czas są w butli żywe - ich kolonia namnaża się podczas czego "zżera" cukier produkując CO2.

 

Szczerze?

Wg mnie ten temat jest z "D". Bimbrownia jest tak prosta w działaniu jak mało co. Jeżeli nie działa to znaczy, że nie zrobiło się czegoś co jest opisane w pierwszym poście przez Pana Ahmeda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chciałbym się pochwalić, że przy bimbrowni również mogą ślicznie bąbelkować i to intensywnie wszystkie rośliny. Mam akwarium 112l, oświetlenie 3x20W i nawożę jakimś nawozem do rozpuszczenia z allegro za 3,50zł.

 

Od paru dni dzień w dzień od godz. około 12:00 obserwuję to o czym zawsze marzyłem żeby było w moim akwarium - Bąbelkowanie roślin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie, że mogą... Tyle, że bimbrownia jest na dłuższą metę nieopłacalna i okropnie niewygodna... Za 250zł można sobie spokojnie skompletować butlę, reduktor, elektrozawór i zaworek precyzyjny. Reszta z zestawu do infuzji (kroplówka), strzykawki i kawałka lipy (całość 2zł). I mamy spokój...

 

A tu co tydzień/dwa zabawa z zacierem, czasem coś "puści", pocieknie (jak kot przewróci), śmierdzi i jeszcze do tego raz leci dużo raz mało :P

 

No i cukier drogi ;)

 

No ale co kto lubi :)

Powodzonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Zrobiłem bimbrownię. Zacier 1l wody, 2 szklanki cukru, ok. 1/4 kostki drożdży (może więcej) 1/2 łyżeczki sody. Działało tylko jeden dzień. Na noc odkręciłem korek, rano znowu przykręcam i nic nawet po paru godzinach, bąbelki leciały tylko do 2 butelki. Zrobiłem nowy zacier tylko nie dodałem sody, i może trochę mniej cukru. Na razie działa. Czy to mogło być dla tego, że odkręciłem korek na noc, czy za dużo dałem drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Zrobiłem bimbrownię. Zacier 1l wody, 2 szklanki cukru, ok. 1/4 kostki drożdży (może więcej) 1/2 łyżeczki sody. Działało tylko jeden dzień. Na noc odkręciłem korek, rano znowu przykręcam i nic nawet po paru godzinach, bąbelki leciały tylko do 2 butelki. Zrobiłem nowy zacier tylko nie dodałem sody, i może trochę mniej cukru. Na razie działa. Czy to mogło być dla tego, że odkręciłem korek na noc, czy za dużo dałem drożdży?

Było to spowodowane tym że dodałeś łyżkę sody i ona przyśpieszyła proces fermetacji drożdży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu "przełącz" gaz do jakiejś butelki z wodą i dyfuzorem, bądź czymś o takim samym przepływie, aby utrzymać ciśnienie w instalacji i nie musieć rano czekać aż wzrośnie.

 

Ew. daj na całą dobę, ale w nocy mocno napowietrzaj.

 

Świeża, zatkana bimbrownia prawie na pewno gdzieś "wywali" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Założyłem dzisiaj bimbrownię w 45 l w celu obniżenia ph gdyż nie mogę tymczasowo zakupic preparatów obniżających ph :)

Problem tkwi w tym ,że nie widać bąbelków w akwarium...

Resztę wyjaśni film :

http://www.youtube.com/watch?v=QBnt-odRhvY

 

Dziurki przy korkach uszczelniałem poxipolem najdokładniej jak mogłem.Jutro zakupię kostkę lipową może to pomoże bo ta co jest w akwarium to sucha gałązka z lipy obrana z kory,dokładnie dzisiaj zdobyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacier gdzieś z 2 godziny temu tyle że otwierałem gdzieś z 2 razy butelki a tak to już od 30 min nic się nie dzieje.Skrócić ?To nie bedzie przeszkadzało to ,że butleki będą na równi z akwarium w sensie jak będą stały obok ?

 

Edit:Skróciłem wężyk teraz butelki stoją obok akwarium,czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo daje mam zaworek zwrtony jeszcze z podpisem in out jak dla cepa umieszczony za bimbrownią w sensie z tej ostatniej wychodzi wężyk do akwarium to w połowie jego długości jest ten zaworek a potem idzie do akwarium :) Uszczelniłem dzisiaj jeszcze silokonem.Włożyłem do wody i nic naprawde.Czy może być tak ,że ta gałązka z lipy nie przepuszcza co2 ? Jak podłączyłem do brzęczyka to nic nie leciało a rurka rosła gdybym nie odłączył to by rozsadziło napowietrzacz.O co chodzi ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poczytałem troche na temat bimbrowni i wyczytałem w jednym z postów ze koleś jako dyfuzora użył filtra od papierosa wtyknietego bezposrednio w wężyk, bardzo sobie zachwalając ten patęt. Chciałbym poznac wasze opinie na ten temat, czy to napewno jest bezpieczne dla rybek i w jakimś stopniu nie zatrówa wody ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...